Pierwsze konkrety na temat Games Convention 2007

Organizowane w Lipsku targi Games Convention to jedno z najważniejszych wydarzeń branży rozrywki elektronicznej roku. To właśnie w tym miejscu, przez kilka dni, zapowiadane i prezentowane są największe przedsięwzięcia rynku gier wideo. Właśnie dowiedzieliśmy się o kilku szczegółach dotyczących tegorocznej odsłony imprezy.

Pierwsze konkrety na temat Games Convention 2007

Najważniejsze, ze targi Games Convention 2007 odbędą się w dniach 23-26 sierpnia 2007 roku.

Miejscem imprezy będzie hala Leipziger Messe w Lipsku. Według wstępnego planu, hala otwarta będzie od 9 do 18 pierwszego i ostatniego dnia targów oraz od 9 do 20 w resztę dni.

Organizatorzy szykują dla graczy masę atrakcji. Wystarczy powiedzieć, że powierzchnia targów wzrosła względem poprzedniego roku o 30 procent. Obecnie mierzy aż 115 tysięcy metrów kwadratowych! To dużo, szczególnie jeśli w tej przestrzeni umieścicie około 390 efektownych stoisk wystawców i kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających.

Całość zostanie podzielona na pięć sektorów. Pierwszy przeznaczony będzie w całości dla dziennikarzy, trzy kolejne dla zwiedzających, a piąty dla osób, które będą chciały się wyciszyć i nieco odetchnąć (GC-Family i GC-Art).