Pierwsze nowości z Nokia World 2010 - E7, C7 i C6

W Londynie trwa właśnie najważniejsza branżowa impreza firmy Nokia. Zgodnie z przewidywaniami, fiński producent telefonów komórkowych, pokazał na niej nowe modele swoich urządzeń.

Spis treści

Docierają do nas pierwsze informacje z tegorocznego Nokia World. Powinny one zainteresować wszystkich miłośników firmy Nokia i osoby, które zamierzają zmienić swój telefon komórkowy. Fińska firma, już na starcie swojej imprezy, pokazała światu trzy nowe produkty. Są nimi telefony E7, C6 i C7, na temat których możemy już napisać kilka słów.

Nokia E7

Pierwszy z nich nazywany jest prze Nokię "idealnym smartfonem dla biznesu". Urządzenie z aluminiową obudową posiada rozsuwaną klawiaturę QWERTY i oczywiście działa w oparciu o Symbian ^3. E7 wyposażony jest w dotykowy ekran o rozmiarze 4". Zastosowano w nim technologię Nokia Clear Black, która ma poprawiać widoczność ekranu. W tylnej części urządzenia znajdziemy aparat fotograficzny 8Mpix. Telefon posiada też domyślnie zainstalowane Microsoft Exchange i oprogramowanie ułatwiające tworzenie prezentacji (PowerPoint). Jego premierę zaplanowano na koniec tego roku, a cenę ustalono na 495 euro.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]

Nokia C6 i C7

Na temat kolejnych dwóch nowości od Nokii, wiemy niestety trochę mniej. C7 to telefon przeznaczony dla osób często korzystających z serwisów społecznościowych czy mikroblogów. W czasie rzeczywistym wyświetla on to, co dzieje się na Twitterze czy Facebooku, a w menu głównym wyświetla informacje przychodzące z naszej skrzynki pocztowej Gmail lub Yahoo!. Urządzenie posiada ekran AMOLED o rozmiarze 3,5", a jego obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej. Jego cenę ustalono na 335 euro.

C6 wyposażono natomiast w wyświetlacz AMOLED o rozmiarze 3,2". Wykorzystuje on technologie ClearBlack i pozwala łączyć się z serwisami społecznościowymi, naszymi skrzynkami emailowymi. Urządzenie przede wszystkim nastawione jest jednak na korzystanie z Ovi Music i Ovi Store. Telefon ten także posiada obudowę ze stali nierdzewnej, a jego cenę ustalono na 260 euro.

Dwa ostatnie wymienione telefony powinny trafić do sprzedaży w czwartym kwartale tego roku.