Pierwsze oficjalne polskie serwery dla gier z serii Battlefield

Firmy Electronic Arts Polska oraz ASTER, operator telewizji kablowej poinformowały o stworzeniu polskich dedykowanych serwerów do gier Battlefield Vietnam oraz Battlefield 1942. Oficjalny start serwerów nastąpił dzisiaj, tj. 11 maja 2004 r. o godzinie 15:00.

'Pomysł stworzenia dedykowanych serwerów do Battlefield Vietnam oraz Battlefield 1942 narodził się już dawno i jest naturalną odpowiedzią na potrzeby graczy. Electronic Arts szukało partnera, który byłby w stanie sprostać wymaganiom gry, tworząc dogodne warunki dla rozgrywki sieciowej. Miło nam, że takim partnerem okazała się być firma ASTER. Wreszcie udało się stworzyć odpowiednie miejsce dla wirtualnych potyczek. Mamy nadzieję, że nasz wspólny projekt będzie wspaniałym prezentem dla wszystkich fanów serii Battlefield" – powiedział Grzegorz Pocztarski zarządzający relacjami z Konsumentami w Electronic Arts Polska.

Poniżej można zapoznać się z konfiguracją maszyny oraz parametrami łącza, wykorzystywanego do obsługi serwera.

Konfiguracja serwera:

Procesor INTEL 2 XEON, 3 GHz

Pamięć operacyjna 4GB RAM

Dostęp do serwerów odpowiednio:

Battlefield Vietnam

IP 212.76.32.54

Nazwa: games4.aster.pl, kondor.aster.pl

Port 15567

Battlefield 1942

IP 212.76.32.54

Nazwa: games4.aster.pl, kondor.aster.pl

Port 14567

Parametry łącza:

Łącze 1Gb świat/Polska

Od dzisiejszego dnia powyższe serwery otrzymują status „Dedykowanych przez Electronic Arts serwerów w Polsce” w sieci ASTER.