Pierwsze plotki o Nvidia RTX 4000 w sieci! Jakie nowości szykują zieloni?

Dopiero co na rynku zadebiutowały karty graficzne z rodziny RTX 3000, a w sieci pojawiają się już informacje o RTX 4000. Co wiemy o przyszłych układach graficznych? Jaki wzrost wydajności zaplanowano?

W 2020 roku na rynku pojawiły się zupełnie nowe karty graficzne od AMD oraz Nvidii. Zieloni wprowadzili do sprzedaży w ostatnio kwartale 2020 roku układy RTX 3000. Tymczasem inżynierowie w pocie czoła pracują już nad dwiema kolejnymi generacjami układów graficznych z rodziny RTX.

Nvidia GeForce RTX 3070 na materiałach promocyjnych producenta

Nvidia GeForce RTX 3070 na materiałach promocyjnych producenta

Portal videocardz ujawnił już pierwsze informacje na temat układów zakwalifikowanych jako rodzina Ada Lovelace. Co wiemy o nich z najnowszych przecieków?

Zobacz również:

Architektura o nazwie Lovelace ma dwukrotnie zwiększyć ilośc klastrów przetwarzania grafiki - z 6 do 12. Topowe układy graficzne mogą zaoferować aż 72 klastry procesorów strumieniowych. Oznacza to, ze maksymalna ilośc rdzeni CUDA może wynosić aż 18432.

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy Nvidia zdecyduje się na zaprezentowanie układów graficznych korzystających z architektury Lovelace. Jedno jest pewne - nie stanie się to w najbliższej przyszłości. Zieloni dopiero co wprowadzili na rynek układy RTX 3000. Pierwsze informacje o następnych układach graficznych pojawiły się w sieci dopiero w grudniu 2020 roku. Dodatkowo przed prezentacją RTX'ów 4000 powinniśmy spodziewać się debiutu odświeżonych kart RTX 3000 Super.

Karty graficzne korzystające z architektury Lovelace mogą być nawet o kilkadziesiąt procent wydajniejsze od dostępnych obecnie układów korzystających z architektury Ampere.

Obecnie oczekujemy premiery układów RTX 3070 Ti oraz RTX 3080 Ti. Na rynku pojawi się także tańszy RTX 3060. Premiera kart graficznych spodziewana jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

Źródło: videocardz.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: