Pierwsze plotki o Windows 8.2. Możliwy powrót Menu Start i nie tylko

Windows 8 wprowadził zupełnie nowy, kafelkowy interfejs, który zastąpił wysłużone Menu Start. Nie wszystkim jednak ta zmiana przypadła do gustu. Kolejna wersja oznaczona numerem 8.1 przywróciła sam Przycisk Start na pasku zadań w trybie klasycznego pulpitu, a już w za rok przy premierze Windowsa 8.2 możemy spodziewać się powrotu klasycznego menu z programami. To zresztą nie koniec zmian, jakie mogą spotkać system Microsoftu.

Microsoft ponad rok temu wprowadził do sprzedaży system Windows 8, który wywracał do góry nogami sposób obsługi systemu operacyjnego. Interfejs kafelkowy, zwany Modern UI, miał zbliżyć wizualnie i funkcjonalnie do siebie komputery stacjonarne i urządzenia mobilne z ekranami dotykowymi. Unifikacja interfejsu i zepchnięcie klasycznego pulpitu na drugi plan spotkało się jednak z chłodnym podejściem.

Pierwsze plotki o Windows 8.2. Możliwy powrót Menu Start i nie tylko

windows 8.1

Windows 8.1 jest pod względem interfejsu kafelkowego już mniej inwazyjny, niż jego poprzednik. Użytkownik może na życzenie wyłączyć aktywne krawędzie, a także logować się bezpośrednio do trybu pulpitu. Powrócił też Przycisk Start, chociaż podobnie jak przycisk ze znakiem Windows służy on teraz do uruchamiania listy kafelków.

Okazuje się jednak, że w przypadku kolejnego stacjonarnego wydania, najprawdopodobniej nazwanego Windows 8.2 o kryptonimie Treshold, ma nastąpić powrót do znanych i sprawdzonych rozwiązań z “siódemki”. Główną zmianą ma być powrót klasycznego Menu Start, za którym tęskni mnóstwo użytkowników. Jeszcze ciekawiej zapowiada się możliwość uruchamiania aplikacji Modern nie tylko pełnoekranowo, ale też w ramach okien na klasycznym pulitem, dzięki czemu osoby przyzwyczajone do trybu Desktop nie będą musiał zmieniać co chwilę przestrzeni roboczej. Wygląda na to, że Windows może powrócić do idei “okien”.

Pierwsze plotki o Windows 8.2. Możliwy powrót Menu Start i nie tylko

windows-8-logo

Warto też dodać, że już teraz w sieci można znaleźć już całkiem sporo programów, które dodają samodzielnie Menu Start do klasycznego trybu pulpitu. Istnieją też modyfikacje, które pozwalają nawet dziś korzystać z aplikacji Modern w trybie okien.

Zobacz również:

  • Windows: jak sprawdzić procesor i zużycie pamięci? [PORADNIK]
  • Windows 11: wkrótce tryb Eco w Menadżerze Zadań
  • Darmowy Windows 11 - jak to możliwe?

źródło: winsupersite.com