Pierwsze płyty Intel Z590 już 27 stycznia - Wi-Fi 6E i PCIe 4.0 trafia do PC

Już pod koniec stycznia w sklepach pojawią się płyty główne wykorzystujące chipsety serii 500. Na pierwszy ogień idą pływy z topowym chipsetem Intel Z590. Jakich nowości możemy się spodziewać?

MSI przekazało, że pierwsze płyty główne korzystające z chipsetów serii 500 pojawią się na półkach sklepowych 27 stycznia 2021 roku.

Nowe płyty główne MSI z chipsetem serii 500
Źródło: videocardz.com

Nowe płyty główne MSI z chipsetem serii 500

Źródło: videocardz.com

Rynek komputerów stacjonarnych rok 2021 rozpoczyna pojawieniem się desktopowych procesorów Intel 11 generacji. To właśnie z myślą o nich przygotowano chipsety z serii 500. W końcu komputery stacjonarne budowane z wykorzystaniem procesorów Intela będą kompatybilne z PCIe 4.0 o maksymalnej przepustowości do 64 GB/s. Pojawią się także modele z wbudowanym Wi-Fi w standardzie 6E.

Zobacz również:

  • Wielkie RTX 4070 od MSI

MSI zapowiedziało już kilka modeli płyt głównych Intel Z590, które dedykowane są dla najbardziej wymagających użytkowników. Klasycznie w przypadku serii MEG/MPG/MAG możemy liczyć na udoskonalone Audio Boost 5 z wsparciem Sound Tone. Nadchodzące płyty główne otrzymały nowe kodeki audio, które mają ulepszyć doznania dźwiękowe podczas rozgrywki.

Przy okazji wejścia na rynach nowych płyt głównych Tajwańczycy zdecydowałi się na aktualizacje MSI Center. Program otrzymał zupełnie nowy interfejs użytkownika pozwalający na podkręcanie procesora oraz synchronizację podświetlenia RGB.

Pełna rozpiska modeli płyt głównych wykorzystujących chipsety serii 500, które trafią na rynek znajduje się poniżej.

Nowe płyty główne MSI z chipsetem serii 500
Źródło: videocardz.com

Nowe płyty główne MSI z chipsetem serii 500

Źródło: videocardz.com

Jak widać najwięcej modeli przygotowano z wykorzystaniem topowego chipsetu Z590. Na najtańszym rozwiązaniu H510 oparte zostały jedynie płyty główne z serii Pro, które dedykowane są do komputerów biurowych. Gracze mogą wybrać również konstrukcje oparte na pośrednim chipsecie B560.

Źródło: videocardz.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: