Pierwsze strony "zablokowane na mocy ustawy o działaniach antyterrorystycznych"

Na znak protestu przeciwko podpisaniu ustawy antyterrorystycznej niektóre serwisy internetowe dokonały samocenzury.

Ustawa antyterrorystyczna została przyjęta przez Senat bez poprawek i czeka na podpis Prezydenta Andrzeja Dudy. Wprowadza ona szereg nowych uprawnień dla służb, co spotkało się z potężną krytyką internautów, różnych serwisów oraz organizacji. Część z wspomnianych serwisów w proteście przeciwko nowym przepisom (a szczególnie możliwości blokowania stron internetowych) zmieniło właśnie wygląd głównej strony. Dla przykładu Niebezpiecznik wita obecnie odwiedzających go internautów następująco:

Namawia jednocześnie do wyrażenia sprzeciwu linkując do strony, na której Fundacje ePaństwo i Panoptykon zamieściły "Apel do Pana Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej!".

"Prezydent Andrzej Duda jest jedyną osobą, która może powstrzymać wejście w życie przepisów ustawy „antyterrorystycznej”. Napisz do Prezydenta i wyraź swój sprzeciw wobec rozwiązań drastycznie ograniczających wolność słowa i prawo do prywatności. Możesz skorzystać z naszego wzorca albo napisać własny apel. Prezydent może podpisać ustawę w każdej chwili. Nie zwlekaj!" - zachęcają wspomniane Fundacje.