Pierwsze szczegóły o Tomb Raider: Underworld!

Na początku grudnia znana była tylko nazwa kolejnej części Tomb Raidera. Teraz przyszedł czas na pierwsze potwierdzone informacje o nadchodzącym Tomb Raider: Underworld.

W pierwszych dniach grudnia informowaliśmy o tym, że producent zarejestrował w urzędzie patentowym nazwę Tomb Raider Underworld. Nieznane były jednak wtedy żadne szczegóły dotyczące najnowszej części przygód Lary Croft. Sytuację zmieniło pojawienie się na rynku nowego numeru magazynu Play, który jako pierwszy ujawnił niektóre szczegóły związane z produkcją.

Pierwsze szczegóły o Tomb Raider: Underworld!

Nie są to niestety informacje związane z fabułą gry. W tym zakresie wiadomo jedynie, że akcja będzie toczyć się po wydarzeniach znanych z Tomb Raider: Legend. Producent zachwala za to zmiany w silniku gry, na którym powstaje Underwold.

Zobacz również:

  • Ghost Recon - specjalny pokaz Ubisoft już dziś. Sprawdź, jak oglądać

Przede wszystkim, twórcy mają zamiar poprawić animację głównej bohaterki. Zmianom ulegną także efekty świetlne. Producent chce też skupić się na detalach. Mają one zwiększyć realizm zabawy.

Przykłady? Ciała poległych przeciwników nie będą już znikać w tajemniczych okolicznościach, tylko zostaną do samego końca poziomu. Czynności wykonywane przez Larę (np. kucanie) będą powodować jej pobrudzenie się (w tym wypadku kolan). Także samo otoczenie ma być bardziej realistyczne. Twórcy podają tu przykład poziomu, który zlokalizowany został w Meksyku. Główna bohaterka chodząc po błocie będzie zostawiała ślady. Kiedy spadnie deszcz, wypełnią się one wodą.

Ciekawe czy wszystko to rzeczywiście wpłynie na polepszenie się rozgrywki. Z odpowiedzią na to pytanie trzeba będzie jednak jeszcze sporo poczekać. Na razie bowiem premiera zapowiedziana jest "na przyszły rok".

Tomb Raider Underworld ma ukazać się na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.