Pierwsze testy baterii iPhone 12 w sieci - 5G skraca czas pracy o 20%

Nie jest dobrze. Tak, jak przewidywaliśmy iPhone 12 i iPhone 12 Pro oferują znacznie gorsze czasy pracy na baterii przy wykorzystaniu sieci 5G.

Tak to jest z nowymi technologiami. Sieć 5G oferuje nam superszybki dostęp do internetu o małych opóźnieniach oraz rozwiązanie problemów ze spadkiem wydajności przy dużym natężeniu urządzeń w otoczeniu.

Niebieski iPhone 12 Pro

Niebieski iPhone 12 Pro

Niestety sieć 5G nie jest idealna, a jej największą wadą jest znaczny wzrost zapotrzebowania na energię.

iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 przy wykorzystaniu sieci 5G działają około 2 godzin krócej, niż w przypadku wykorzystywania LTE. Okazuje się, że różnica pomiędzy czasem pracy na 4G i 5G jest znacznie większa, niż w przypadku konkurencyjnych smartfonów z Androidem.

Pierwsze testy iPhone 12 i iPhone 12 Pro ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że użycie sieci 5G działają na baterii znacznie krócej. To właśnie dlatego Apple opracowało specjalny system automatycznego przełączania się smartfonów pomiędzy 4G, a 5G.

Portal Tom's Guide podał, że iPhone 12 z wykorzystaniem sieci 4G rozładował się po 10 godzinach i 23 minutach. Przełączenie się na sieć 5G spowodowało, że smartfon rozładował się po zaledwie 8 godzinach i 25 minutach. Podobne rezultaty osiągnął iPhone 12 Pro. Z wykorzystaniem sieci 4G urządzenie rozładowało się po 11 godzinach i 24 minutach. Przełączenie się na nowszą sieć 5G spowodowało rozładowanie urządzenia po 9 godzinach i 6 minutach.

Oznacza to, że w przypadku iPhone 12 różnica w czasie pracy pomiędzy siecią 4G, a 5G wynosi 118 minut. W przypadku modeli iPhone 12 Pro jest to aż 139 minut.

Czasy pracy iPhone 12 z 5G słabo wypadają w porównaniu do innych urządzeń z Androidem. Sytuacji nie poprawia fakt, że na rynku nie pojawił się jeszcze iPhone 12 mini z jeszcze mniejszym akumulatorem.

Portal Tom's Guide nie powielił identycznych testów w telefonach z Androidem. W podobnym teście Google Pixel 5 z 5G przy 60 Hz częstotliwości odświeżania rozładował się po 9 godzinach i 56 minutach. To o 91 minut dłużej, niż iPhone 12 i 50 minut dłużej niż iPhone 12 Pro.

Źródło: appleinsider.com