Pierwsze wydanie RC KDE 4 jest dostępne

Wielu entuzjastów systemów Linux na pewno ucieszy fakt, iż pojawiło się pierwsze wydanie release candidate środowiska graficznego KDE 4. Od premiery dzieli nas ponad miesiąc, lecz już teraz oprogramowanie prezentuje się bardzo dobrze.

Pierwsze wydanie RC KDE 4 jest dostępne
KDE 4, najbardziej oczekiwane środowisko graficzne tego roku stawia już swoje ostatnie kroki na drodze ku premierze. Różnice między poprzednimi wydaniami Beta i Alpha, a RC są znaczące. Większość głównych komponentów oprogramowania jest już w końcowym stadium rozwoju, a część jest już gotowa do wprowadzenia do wersji finalnej. KDE 4 RC niestety nie posiada jeszcze dopracowanych wszystkich aspektów nowej powłoki graficznej o nazwie Plasma. Od samego początku projekt Plasma był nieco w tyle względem KDE. Twórcy zapewniają jednak, że w pełni stabilny kod Plasmy pojawi się już za kilka dni.

Ponadto rozpoczęto już prace nad organizacją dziesiątek wydarzeń związanych z premierą KDE z głównym festiwalem mającym miejsce w Mountain View (California). Premiera jest oficjalnie zaplanowana na 20 grudnia tego roku.

Pobierz plik

Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu KDE.