Pierwsze zdjęcie zrobione Galaxy S23 wyciekło do sieci!

Kolejne flagowce Samsunga pojawią się na rynku w pierwszym kwartale 2023 roku.

Pierwsze zdjęcie zrobione Galaxy S23 wyciekło do sieci!

Źródło: PCWorld / Artur Tomala

Wśród nachodzących modeli spodziewamy się zobaczyć Galaxy S23, Galaxy S23 Plus oraz Galaxy S23 Ultra. Urządzenia najprawdopodobniej zostaną pokazane jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku. Koreański producent od dawna stawia na rozwój możliwości fotograficznych w swoich flagowcach, co potwierdzają także ostatnie przecieki na temat nowych smartfonów z serii Galaxy.

Najpierw dowiedzieliśmy się, że model Ultra otrzyma aparat o rozdzielczości 200 Mpix. Wydaje się, że stosowanie tego typu obiektywów staje się trendem w branży mobilnej. W tym roku - w przeciągu zaledwie jednego miesiąca - na rynku zadebiutowały dwa urządzenia z podobnym aparatem. Pierwszym z nich była Motorola Edge 30 Ultra, a drugim Xiaomi 12T Pro. Ostatnie doniesienia sugerują także, że nowe modele Samsunga otrzymają spore usprawnienia w ramach fotografii nocnej. Jeden z popularnych leaksterów - znany z udostępniania zakulisowych informacji na temat nadchodzących smartfonów - zdradził, że poprawa względem Galaxy S22 Ultra (jeśli chodzi o wykonywanie zdjęć przy niskim dostępie do światła) jest gigantyczna.

Zobacz również:

Ten sam użytkownik (IceUniverse) udostępnił na swoim profilu w portalu Weibo dwie fotografie, z których jedna najprawdopodobniej została wykonana przy pomocy przyszłorocznego modelu Galaxy S23. Zdjęcie wyraźnie wskazuje na znacznie większą ilość szczegółów przy fotografii wykonywanych aparatem o rozdzielczości 200 Mpix. Oryginalne zdjęcia znajdziecie tutaj.

Pierwsze zdjęcie zrobione Galaxy S23 wyciekło do sieci!

Źródło: Weibo / IceUniverse

Pierwsze zdjęcie zrobione Galaxy S23 wyciekło do sieci!

Źródło: Weibo / IceUniverse

Samsung planuje sporo ulepszeń aparatu w ramach kolejnych urządzeń z serii, ale czy to zagwarantuje mu miejsce na podium pośród najlepszych smartfonów do fotografii mobilnej? W przyszłym roku konkurencja będzie wyjątkowo duża. Oprócz Galaxy S23, wkrótce zobaczymy debiut Vivo X90 Pro, Xiaomi 13 oraz OnePluse'a 11. Przyszły rok zapowiada się więc bardzo interesująco w kontekście premier flagowych urządzeń z branży mobilnej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: