Pierwszy MacBook z procesorem ARM już za tydzień? Czy to możliwe?

Najnowsza plotka wskazuje, że na wydarzeniu Time Flies, Apple zaprezentuje pierwszego MacBooka z procesorem ARM. Ma to być 14 calowy MacBook Pro.

Najnowszy wyciek dotyczący sprzętu Apple odnosi się do pierwszego komercyjnego laptopa wyposażonego w procesor ARM autorskiej produkcji. Mowa o 14 calowym MacBooku Pro, który rzekomo ma zostać zaprezentowany już za tydzień. Najnowsza plotka zupełnie nie pasuje do wszystkich wcześniejszych przecieków na temat komputerów od Apple wyposażonych w procesory ARM.

MacBook Pro 13 z paskiem dotykowym Touch Bar

MacBook Pro 13 z paskiem dotykowym Touch Bar

Wszystko wskazuje na to, że informacja nie jest autentyczna. Wiadomość została przekazana z konta na Reddicie, które zostało założone na początku 2020 roku i aż do dziś nie zamieszczano za jego pośrednictwem żadnych informacji.

Według portalu AppleInsider w chwili obecnej nie ma możliwości zweryfikowania uzyskanych informacji.

Do tej pory myśleliśmy, że pierwszym komputerem z układem ARM będzie ultraprzenośny komputer z bardzo wydajną baterią. Miał być to nowy model MacBook'a Air lub reaktywacja 12 calowego, chłodzonego pasywnie MacBooka z lat 2015-2017.

Według plotek wydajność graficzna 14 calowego MacBooka Pro z układem Apple ma być porównywalna do obecnie sprzedawanych MacBooków z kartą graficzną AMD Radeon Pro 5500M. Całościowa wydajność procesora ma być porównywalna z osiągami bazowego MacBooka Pro 16 za ponad 10000 zł.

Niestety moim zdaniem Apple nie zdecyduje się na prezentacje MacBooka Pro jako pierwszego komputera z układem ARM. Dużo bardziej prawdopodobna jest premiera nowego MacBooka Air, który zaoferuje od 15 do 20 godzin czasu pracy na pojedynczym ładowaniu. Dodatkowo Apple dopiero rozpoczyna produkcję 5 nm układów scalonych Apple A14X, które mają trafić do komputerów Mac.

Sprawdź najnowsze informacje o iPhone 12.

Zobacz ile kosztuje obecnie sprzedawany MacBook Pro 13.

Źródło: appleinsider.com