Pierwszy RedHat z JBossem

Firma RedHat udostępniła pierwszy produkt, który będzie połączeniem systemu operacyjnego i serwera aplikacji. Stało się to możliwe po przejęciu firmy JBoss przez linuksowego giganta.

Dzięki przejęciu w kwietniu tego roku firmy JBoss, RedHat stał się posiadaczem firmy produkującej open-source'owe oprogramowanie serwerowe middleware. Teraz chce on rozszerzyć swój produkt Red Hat Application Stack, przeznaczony głównie dla użytkowników biznesowych i deweloperów, właśnie o serwer aplikacji. W skład pakietu, oprócz samego systemu Red Hat Enterprise Linux, mają wejść także JBoss Application Server, kontener servletów i JSP Tomcat oraz bazy danych PostgreSQL i MySQL.

Jednocześnie Todd Barr z firmy RedHat potwierdza, że wszystkie nowe komponenty współpracują ze sobą bez zastrzeżeń i użytkownicy mogą wykupić roczne pakiety serwisowe na całe oprogramowanie.

Ceny Red Hat Application Stack rozpoczynają się od 1999 USD za serwer na rok.

Nad takim samym krokiem rozmyślał swego czasu Oracle, któremu do pełnej układanki brakuje systemu operacyjnego - pisaliśmy o tym w artykule "Linux od Oracle'a".

Więcej informacji