Pierwszy Service Pack do Windows 7 jeszcze w lutym

Microsoft właśnie skierował do produkcji pierwszy Service Pack dla systemu operacyjnego Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Zostanie on udostępniony do pobrania 22 lutego za pomocą Windows Update lub Centrum Pobierania.

Wcześniej, bo już 16 lutego będą mogli z niego skorzystać subskrybenci serwisu MSDN/TechNet

oraz odbiorcy tzw. licencji woluminowych.

Pierwszy Service Pack do Windows 7 zawiera aktualizacje, z których część można już było wcześniej pobrać za pomocą Windows Update. Pojawi się w nim również wsparcie dla dwóch nowych elementów do wirtualizacji, które wcześniej były dostępne wyłącznie dla Windows Server 2008 R2, czyli RemoteFX i Dynamic Memory.

RemoteFX ma ułatwić korzystanie ze zdalnych i wirtualnych pulpitów, które teraz będą w stanie obsługiwać interfejs Windows Aero, odtwarzać filmy w rozdzielczości HD czy korzystać z technologii Flash i Silverlight. Remote FX umożliwia również pracę z urządzeniami podłączanymi na USB.

Dynamic Memory pozwala na przydzielanie pamięci fizycznej dla maszyn wirtualnych. Odbywa się to dzięki możliwości ustalenia rozmiaru początkowego i maksymalnego wykorzystywanej przez system gościa pamięci. Jeśli wirtualna maszyna potrzebuje więcej pamięci, wysyła prośbę, i jeśli limit jest odpowiednio duży, to Dynamic Memory dokonuje automatycznej relokacji odpowiedniej ilość pamięci.

Polscy dostawcy sprzętu komputerowego, w tym ABC Data, Actina, Adax, Alplast, Icom, Komputronik, NTT, PC Factory oraz Vobis, są już gotowi do instalacji pierwszego Service Packa na swoich komputerach. Pierwsze komputery z systemem Windows 7 SP1 będzie można zobaczyć na półkach sklepowych jeszcze w lutym.