Pierwszy Sony Xperia Tablet Z dostał aktualizację do Androida 4.4 KitKat

Sony z pewnością zyskało właśnie dużo w oczach swoich klientów, którzy zdecydowali się zakupić pierwszy tablet z rodziny Sony Xperia Z. Zaprezentowane ponad rok temu urządzenie dostało właśnie aktualizację do najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat.

Na targach MWC 2014 japońska firma Sony zaprezentowała swój najnowszy Sony Xperia Z2 Tablet. Od samego początku pracuje on pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4 KitKat z autorską nakładką producenta. Okazało się przy tym, że producent nie zapomniał o klientach, którzy kupili poprzedni tablet ponad rok temu. Sony Xperia Tablet Z otrzymał bowiem właśnie aktualizację do najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google.

Sony Xperia Tablet Z został zaprezentowany na targach CES 2013 w Las Vegas i w kilka miesięcy później trafił do sprzedaży. Sprzęt zadebiutował wraz z Androidem w wersji 4.1 Jelly Bean, ale producent nie poprzestał na tym. Dość szybko pojawiła się aktualizacja systemu do wersji Jelly Bean oznaczonej numerem 4.3, która wnosiła aktualizację systemowych aplikacji i zbliżyła interfejs nakładki Sony do wersji znanej z nowszych smartfonów.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 22.10.2021]
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]
Pierwszy Sony Xperia Tablet Z dostał aktualizację do Androida 4.4 KitKat

Teraz pierwszy Sony Xperia Tablet Z otrzymuje kolejne uaktualnienie i będzie pracować pod kontrolą tej samej wersji oprogramowania, co wydany w tym roku Sony Xperia Tablet Z2. W Holandii rozpoczęła się już dystrybucja aktualizacji do Android 4.4 KitKat w formie OTA, co znaczy Over The Air, czyli drogą bezprzewodową. Niedługo system w najnowszej wersji powinien trafić też do innych regionów, w tym Polski.

źródło: softopedia.com