Pierwszy Steam Machine ze Steam OS od Dell Alienware wygląda znakomicie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na targach CES 2014 w Las Vegas pokazane zostały konsole Steam Machine, czyli tak naprawdę specjalnie przygotowane komputery z systemem Steam OS przygotowanym przez firmę Valve. Swoją jednostkę tego typu przygotował znany dobrze graczom oddział Della o nazwie Alienware.

Steam OS to system operacyjny stworzony z myślą o graczach i zupełnie nowym typie konsol bazujących na podzespołach rodem z komputerów PC. Wczesna wersja tego OS-u została udostępniona wszystkim chętnym do zainstalowania na ich własnych komputerach, ale Valve oprócz tego współpracuje z producentami sprzętu, którzy przygotowują swoje własne konsole oparte o system Valve. Zgodnie z zapowiedziami urządzenie tego typu pokazane zostało na targach CES 2014 w Las Vegas.

O najnowszym Steam Machine od Alienware wypowiedział się Gabe Newell, czyli założyciel firmy Valve. Twierdzi on, że właśnie ten sprzęt pokazuje pełny potencjał tego, czym Steam Machine może być. Z zewnątrz wygląda ono bardzo elegancko. Obudowa jest błyszcząca i ma czarno-niebieski kolor. Konsola nie przypomina klasycznego komputera PC i spokojnie można ją postawić w dużym pokoju pod telewizorem. Alienware obiecuje też, że ich Steam Machine nie będzie się zbytnio nagrzewać, a wiatraki nie będą chodzić w nim zbyt głośno.

Niestety, jak na razie nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji, cen oraz daty premiery Steam Machine od Alienware. Producent obiecuje, że nastąpi ona jeszcze w tym roku. Trzeba też pamiętać, że jak na razie na Steam OS nie ma jeszcze zbyt wielu gier, a chociaż katalog stale i szybko się rozrasta, to minie jeszcze dużo czasu, zanim twórcy gier zaczną traktować platformę Valve poważnie.