Pierwszy Steam Machine ze Steam OS od Dell Alienware wygląda znakomicie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na targach CES 2014 w Las Vegas pokazane zostały konsole Steam Machine, czyli tak naprawdę specjalnie przygotowane komputery z systemem Steam OS przygotowanym przez firmę Valve. Swoją jednostkę tego typu przygotował znany dobrze graczom oddział Della o nazwie Alienware.

Steam OS to system operacyjny stworzony z myślą o graczach i zupełnie nowym typie konsol bazujących na podzespołach rodem z komputerów PC. Wczesna wersja tego OS-u została udostępniona wszystkim chętnym do zainstalowania na ich własnych komputerach, ale Valve oprócz tego współpracuje z producentami sprzętu, którzy przygotowują swoje własne konsole oparte o system Valve. Zgodnie z zapowiedziami urządzenie tego typu pokazane zostało na targach CES 2014 w Las Vegas.

O najnowszym Steam Machine od Alienware wypowiedział się Gabe Newell, czyli założyciel firmy Valve. Twierdzi on, że właśnie ten sprzęt pokazuje pełny potencjał tego, czym Steam Machine może być. Z zewnątrz wygląda ono bardzo elegancko. Obudowa jest błyszcząca i ma czarno-niebieski kolor. Konsola nie przypomina klasycznego komputera PC i spokojnie można ją postawić w dużym pokoju pod telewizorem. Alienware obiecuje też, że ich Steam Machine nie będzie się zbytnio nagrzewać, a wiatraki nie będą chodzić w nim zbyt głośno.

Zobacz również:

  • Dell pokazuje Radeon RX 6800 XT dla systemów Alienware
  • Century: Age of Ashes do pobrania za darmo. Sprawdź, jak zagrać
Pierwszy Steam Machine ze Steam OS od Dell Alienware wygląda znakomicie

Niestety, jak na razie nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji, cen oraz daty premiery Steam Machine od Alienware. Producent obiecuje, że nastąpi ona jeszcze w tym roku. Trzeba też pamiętać, że jak na razie na Steam OS nie ma jeszcze zbyt wielu gier, a chociaż katalog stale i szybko się rozrasta, to minie jeszcze dużo czasu, zanim twórcy gier zaczną traktować platformę Valve poważnie.