Pierwszy build Edge Dev w 2020 roku bazuje na Chromium 81

Coraz bliżej do premiery odświeżonej przeglądarki Edge. Pierwsza edycja deweloperska opiera się na Chromium w wersji 81. Co zmienia? Sprawdzamy!

Po przerwie świąteczno-noworocznej deweloperzy wrócili do pracy i w nocy w sieci pojawiła się wersja deweloperska Edge, bazowana na silniku Chromium. Nosi numer 81.0.381.0 i każdy chętny może ją pobierać. W porównaniu z poprzednią, mamy tu szereg zmian oraz nowe funkcje:

  • dodano sugerowanie adresów na podstawie wpisywanych wcześniej
  • dodano skrót do Read Aloud (ctrl + shift + U)
  • dodano możliwość jednoczesnego wklejania do Kolekcji wielu elementów
  • dodano okno dialogowe - informuje użytkownika o pojawieniu się nowych danych do synchronizacji
  • dodano wsparcie dla Guided Switch, aby przenieść się na profil prywatny podczas przeglądania na służbowym niepowiązanych z nim stron
  • dodano wsparcie dla polityki wyłaczania Microsoft Search for Business

Jak w każdym wydaniu, także tutaj naprawiono szereg błędów. Ich pełna lista to kilkadziesiąt pozycji - znajdziemy na niej m.in. naprawę błędów związanych z synchronizacją Kolekcji, importowaniem danych z innych przeglądarek, wyłączaniem trackerów ze stron oraz współpracą z Amazon Music. Pozostało jednak jeszcze kilka rzeczy do poprawki, w tym związanych z obsługą Kolekcji, które mają być jedną z najlepszych funkcji nowego Edge.

A premiera przeglądarki dla wszystkich już 15 stycznia. Czy dzięki niej Microsoft zacznie znowu liczyć się na rynku przeglądarek?