Pierwszy człowiek ze smartfonem zamiast ręki

Czy można mieć smartfon wbudowany na stałe przy sobie? Można. Pewien Brytyjczyk wbudował sobie w protezę przedramienia stację dokującą do smartfona. Oto 50-letni Trevor Prideaux i jego nieodłączna Nokia C7.

Nokia C7 na przedramieniu

Prideaux urodził się bez lewego przedramienia i od zawsze nosił protezę lewej ręki. Zawsze miał jednak problemy, by dzwonić i wysyłać wiadomości SMS za pomocą jednej ręki (zwłaszcza od czasu wprowadzenia ekranów dotykowych).

Pierwszy człowiek z wbudowanym smartfonem

Brytyjczyk pracuje na stanowisku menadżerskim w cateringu więc bezproblemowa obsługa telefonu jest mu potrzebna. Dlatego tego lata udał się po pomoc do Exeter Mobility Centre i dał sobie wbudować w protezę przedramienia specjalną stację dokującą do Nokia C7.

- Mogę teraz dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe, używając tylko jednej reki, podczas gdy telefon jest umieszczony w moim ramieniu. Teraz kiedy telefon dzwoni, mogę albo przyłożyć rękę do ucha, albo włączyć tryb głośnomówiący; mogę też w razie potrzeby wyjąć telefon z z protezy - powiedział zadowolony Trideux.

Stracona okazja Apple

Trevor Prideaux najpierw zgłosił się do Apple, ale koncern z Cupertino nie był tym zainteresowany. Nokia okazała się bardziej pomocna, a stacja dokującą w protezie została wykonana specjalnie dla smartfona Nokia C7. Telefon można wymienić na nowy, ale iPhone się tam nie zmieści.

Szansa dla Nokii

Świetny pomysł ułatwiający życie niepełnosprawnym. Apple nie zobaczyło szansy promocji swojego wizerunku. Zyskała więc dołująca ostatnio Nokia, której telefon przejdzie do historii jako pierwszy “wbudowany w człowieka" smartfon.