Pierwszy dodatek do Warcrafta

Blizzard ujawnił wreszcie szczegóły dotyczące pierwszego, oficjalnego rozszerzenia do Warcrafta III ("The Frozen Throne"), który ukaże się prawdopodobnie już latem tego roku.

Akcja dodatku rozpoczyna się kilka miesięcy po decydującej bitwie, kończącej kampanie dostępne w podstawowej wersji gry i będzie toczyć się na terenie arktycznego kontynentu Northrend. Tu spoczywa, uwięziony pod lodowcem Icecrown, potężny władca nieumarłych Ner'zhul, który nie ustaje w próbach wydostania się na wolność. Na kontynent przybywają również dwaj dawni sprzymierzeńcy upadłego króla: zdradziecki książe Arthas i przywódca elfich odszczepieńców Ilidan. Obaj bohaterowie przybyli w to miejsce, mając nadzieję na zgłębienie chociaż części mocy drzemiących pod lodowcem.

Dodatek "The Frozen Throne" wprowadzi do rozgrywki nowe jednostki oraz po jednym nowym bohaterze dla każdej z ras. Ponadto w grze pojawią się nowe neutralne budynki, w których będzie można najmować niespotykane dotąd w grze jednostki i przedmioty, a nawet neutralnych bohaterów, dysponujących unikalnymi zdolnościami magicznymi. Wraz z kampanią w trybie gry pojedynczej, w nadchodzącym dodatku znajdą się nie tylko nowe mapy, ale również nowe rodzaje rozgrywek w trybie multiplayer. Jednocześnie z dodatkiem, wprowadzi również ulepszenia swoich serwerów Battle.net, które pozwolą na "obsługę" klanów i różnego rodzaju turniejów.