Pierwszy odtwarzacz plików MP4 z Androidem

Takie urządzenie pokazała światu holenderska firma Philips. GoGear Connect zostanie oficjalnie zaprezentowany w trakcie targów elektroniki użytkowej IFA 2010. Już teraz możemy jednak napisać o nim kilka słów.

Odtwarzacz plików multimedialnych Philipsa jest niewielkim urządzeniem o wymiarach 113x12,6x59mm. Waży ono 128 gramów i posiada ekran dotykowy o przekątnej 3,2". Z wstępnych informacji wynika także, że odtwarzacz wykorzystuje technologię FullSound ulepszającą jakość dźwięku i obrazu w plikach wideo i audio.

Najważniejsze są w nim jednak nie wymiary, a możliwości. GoGear Connect korzysta z systemu operacyjnego Android, więc jego nabywcy będą mogli sięgnąć po jedną z ponad stu tysięcy aplikacji z usługi Android Market. Urządzenie posiada domyślnie zainstalowane Google Mobile, a ze światem komunikuje się za pomocą Wi-Fi. Możliwości odtwarzacza rozszerza wbudowana kamerka, wejście na karty pamięci MicroSD i możliwość komunikowania się z dowolnym pecetem za pomocą łącza Bluetooth.

Zobacz również:

  • x-kom: telewizory w super cenach!
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 27.07.2021]

Philips GoGear Connect trafić ma na sklepowe półki w Zachodniej Europie, Chinach i USA już pod koniec października tego roku. Model z 16GB wbudowanej pamięci wyceniono na 249 euro.