Pierwszy, oferowany w formie usługi system ERP firmy SAP ukończony

Dwa lata po pierwotnym terminie oficjalnie zakończono prace nad rozwojem pierwszej, oferowanej w modelu usługowym zintegrowanej platformy biznesowej SAP. System SAP Business ByDesign pojawi się w sprzedaży pod koniec lipca br.

Na zakończonej w dniu wczorajszym konferencji SAP SAPPHIRE NOW 2010 przedstawiciele kierownictwa SAP oficjalnie poinformowali o zakończeniu prac nad nowym zintegrowanym systemem biznesowym. Platforma SAP Business ByDesign będzie pierwszym w pełni zintegrowanym produktem SAP oferowanym w formie usługi. Nowy system od innych produktów niemieckiego koncernu różnić mają także nowe rozwiązania analityczne i rozbudowana obsługa urządzeń przenośnych. Warto dodać, że tegorocznej konferencji SAPPHIRE towarzyszył krótki pokaz możliwości analitycznych nowego pakietu na terminalu Apple iPad.

Według przedstawicieli SAP nowy system ma odpowiadać potrzebom firm średniej wielkości. W nomenklaturze SAP są to organizacje zatrudniające od stu do tysiąca pracowników. Wobec tego Business ByDesign będzie stanowić bezpośrednie uzupełnienie dla systemów Business One i Business All-in-One przeznaczonych odpowiednio dla firm zatrudniających od 10 do 100 oraz od tysiąca do 10 tys. osób. System SAP Business ByDesign w wersji 2.5 trafi do sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia br. Początkowo oprogramowanie będzie dostępne dla firm ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Chin i Indii. W Polsce system będzie oferowany najwcześniej na początku 2011 roku.

Więcej o nowych produktach i strategii biznesowej SAP przeczytasz w serwisie ERPStandard.pl:

SAP: Business ByDesign wreszcie gotowy

Nowy CRM i platforma pracy zespołowej SAP

SAP znowu na fali wznoszącej?