Pierwszy, oferowany w formie usługi system ERP firmy SAP ukończony

Dwa lata po pierwotnym terminie oficjalnie zakończono prace nad rozwojem pierwszej, oferowanej w modelu usługowym zintegrowanej platformy biznesowej SAP. System SAP Business ByDesign pojawi się w sprzedaży pod koniec lipca br.

Na zakończonej w dniu wczorajszym konferencji SAP SAPPHIRE NOW 2010 przedstawiciele kierownictwa SAP oficjalnie poinformowali o zakończeniu prac nad nowym zintegrowanym systemem biznesowym. Platforma SAP Business ByDesign będzie pierwszym w pełni zintegrowanym produktem SAP oferowanym w formie usługi. Nowy system od innych produktów niemieckiego koncernu różnić mają także nowe rozwiązania analityczne i rozbudowana obsługa urządzeń przenośnych. Warto dodać, że tegorocznej konferencji SAPPHIRE towarzyszył krótki pokaz możliwości analitycznych nowego pakietu na terminalu .

Według przedstawicieli SAP nowy system ma odpowiadać potrzebom firm średniej wielkości. W nomenklaturze SAP są to organizacje zatrudniające od stu do tysiąca pracowników. Wobec tego Business ByDesign będzie stanowić bezpośrednie uzupełnienie dla systemów Business One i Business All-in-One przeznaczonych odpowiednio dla firm zatrudniających od 10 do 100 oraz od tysiąca do 10 tys. osób. System SAP Business ByDesign w wersji 2.5 trafi do sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia br. Początkowo oprogramowanie będzie dostępne dla firm ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Chin i Indii. W Polsce system będzie oferowany najwcześniej na początku 2011 roku.

Więcej o nowych produktach i strategii biznesowej SAP przeczytasz w serwisie ERPStandard.pl:

SAP: Business ByDesign wreszcie gotowy

Nowy CRM i platforma pracy zespołowej SAP

SAP znowu na fali wznoszącej?