Pierwszy pakiet uaktualnień dla Visty

W ramach mechanizmu automatycznych uaktualnień dostępnych dla użytkowników produktów Microsoftu udostępniony został pierwszy pakiet uaktualnień dla systemu Windows Vista.

Łącznie do pobrania udostępnionych zostało 6 plików o sygnaturach:

- KB930857 - poprawia działanie modułu Windows Error Reporting (pewne informacje o błędach mogłyby być wysyłane do Microsoftu bez wiedzy użytkownika)

- KB928089 - poprawia działanie filtra antyphishingowego przeglądarki Internet Explorer 7 (podczas przeglądania stron z wieloma ramkami)

- KB929427 - eliminuje ewentualne problemy z kompatybilnością zainstalowanego w Viście oprogramowania

- KB929762 - usuwa błąd mogący powodować "zawieszenie się" systemu w trakcie powrotu ze stanu hibernacji, gdy podłączony jest dysk twardy IEEE 1394

- KB931573 - usuwa błąd wyświetlający komunikaty o konieczności aktywacji systemu, który został preinstalowany na nowozakupionym przez użytkownika komputerze

- KB929735 - poprawia wadliwe działanie wyszukiwarki Windows Search polegające na tym, iż wyświetlana była niepełna lista rezultatów, jeśli w parametrach wyszukiwania ustawiono opcję chronologiczną i korzystano z kalendarza niegregoriańskiego.

Pierwszy pakiet uaktualnień dla Visty

Jak widać, aktualizacje nie dotyczą spraw związanych z bezpieczeństwem systemu, poprawiając jedynie ogólne działanie systemu.

Na patche bezpieczeństwa być może trzeba będzie poczekać do chwili wydania Service Packa 1 dla Visty, który - co prawdopodobne - ukaże się pod koniec tego roku. Zapewne część użytkowników wstrzyma się z przesiadką na nowy OS Microsoftu do publikacji pierwszego SP.