Pierwszy polski film 5D - zobacz zwiastun

Prace nad filmem "Asylum 5D", animacją produkowaną w technologii 5D, zmierzają ku końcowi. Można już oglądać zwiastun filmowy tego obrazu.

"Asylum 5D" to film animowany, powstający w studio Virtual Magic we współpracy z partnerami technologicznymi - AMD i Budgast S.C. Jest to 12-minutowy horror, którego akcja toczy się w mrocznej scenerii zakładu dla chorych umysłowo, a świat przedstawiony jest z perspektywy widza.

Film będzie można oglądać w technice 3D, a dodatkowych wrażeń w czasie seansu kinowego dostarczą bodźce zapachowe i dotykowe (zapachy, powiewy wiatru czy też zsynchronizowane z akcją filmu ruchome fotele, dostępne w niektórych, specjalnie przystosowanych salach kinowych).

Zobacz również:

  • Age of Empires 4 - rozgrywka, premiera, wymagania. Sprawdź, co wiemy [31.07.2021]

Warto podkreślić, w filmie nie ma scen przemocy - mroczny klimat ma zapewnić filmowi bardzo realistyczna grafika. "Emocji dostarcza za to mroczny klimat i zaskakująco prowadzona fabuła. Nieraz, w normalnym życiu, boimy się tylko cienia, który czai się nocą w kącie sypialni. 'Asylum 5D' podąża właśnie tym tropem, pobudzając wyobraźnie i wyostrzając zmysły" - powiedział Daniel Zduńczyk, reżyser filmu.

Co ciekawe, twórcy w czasie pracy nad filmem "wykorzystywali autentyczne fragmenty opuszczonych szpitali psychiatrycznych mieszczących się w Stanach Zjednoczonych".

"Asylum 5D" - zobacz zwiastun:

Oficjalna premiera animacji przewidziana została na początek lipca 2010 r. (od 1 maja w wybranych kinach sieci Budgast S.C. trwają już przedpremierowe pokazy pierwszej części filmu).

Więcej informacji: Asylum 5D