Pierwszy procesor Intel Tiger Lake należący do 11 generacji przetestowany!

Pojawiają się pierwszy wyniki testów syntetycznych nadchodzących układów z rodziny Tiger Lake.

Zaledwie pół roku temu Intel zaprezentował procesory z rodzin Comet Lake (14 nm) oraz Ice Lake (10 nm) należące do 10 generacji układów Core. Wczoraj pokazano nowe procesory dziesiątej generacji przeznaczone do wydajnych komputerów przenośnych, a teraz w sieci pojawiają się wyniki testów syntetycznych jednego z nadchodzących układów jedenastej generacji.

Pierwszy procesor Intel Tiger Lake należący do 11 generacji przetestowany!

Źródło: intel.com

Wyciek dotyczy flagowego procesora Intel Core i7-1185G7, który jest procesorem z rodziny Tiger Lake U przeznaczonym do ultra przenośnych komputerów klasy premium. W przyszłości układ ten zastąpi dostępny obecnie Intel Core i7-1065G7 z rodziny Ice Lake. Nowy procesor podobnie, jak jego poprzednik wykonany został w 10 nm procesie technologicznym.

Za wyciek dotyczący układu Intel Core i7-1185G7 odpowiedzialni są @_rogame i @Tum_Apisak, którzy opublikowali informacje za pomocą swoich kont na Twitterze.

Procesor Core i7-1185G7 to czterordzeniowy układ z obsługą funkcji hyperthreading wyposażony w najwydajniejszy układ graficzny Intel G7. Możliwe, że będzie on oparty na nadchodzącej architekturze Intel Xe.

Nadchodzący, flagowy układ z rodziny Tiger Lake ma zaoferować częstotliwość bazową na poziomie 3,0 GHz. Oznacza to, że bazowe taktowanie będzie o 600 MHz wyższe od odpowiednika z rodziny Ice Lake.

Patrząc na nadchodzący układ należący do 11 generacji można założyć, że procesory z rodziny Tiger Lake zaoferują podwyższone częstotliwości taktowania przy zachowaniu podobnych zegarów Turbo. Niestety procesory Intel Core i7 nadal nie zaoferują sześciu rdzeni. Tak wydajne układy zarezerwowane będą dla większych i cięższych konstrukcji.

Nadchodzący procesor Intel Core i7-1185G7 uzyskał 1296 punktów w teście graficznym oraz 2922 punkty w teście 3DMark Time Spy. Liczby te nie powalają, ale należy pamiętać, że mowa o przedprodukcyjnym procesorze z ustawioną częstotliwością na stałe.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, kiedy układ z rodziny Tiger Lake U zostaną zaprezentowane. Prawdopodobnie premiera odbędzie się pod koniec wakacji.

Sprawdź, ile kosztuje Surface Laptop 3 13" z procesorem Ice Lake.

Źródło: tomshardware.com