Pierwszy samochód elektryczny Xiaomi pojawi się już w 2024 roku?

CEO chińskiej firmy informuje, że prace nad pierwszym pojazdem Xiaomi postępują zgodnie z planem. Czy Xiaomi wyprzedzi Apple?

Jak informuje agencja Rueters, chiński producent Xiaomi planuje zintensyfikować prace nad swoim pierwszym elektrycznym samochodem. Wedle nowych planów firmy, ma on trafić do masowej produkcji już w 2024 roku, czyli za niecałe trzy lata.

Po raz pierwszy o planach stworzenia własnego elektrycznego samochodu Xiaomi usłyszeliśmy w marcu tego roku. Dzisiaj, podczas spotkania inwestorów, nowe informacje przekazał CEO firmy Lei Jun. Uczestnicy dowiedzieli się, że prace postępują w dobrym tempie i produkcja pojazdu powinna ruszyć na masową skalę w pierwszych sześciu miesiącach 2024 roku.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 i 2022 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 2.12.2021]
  • Tesla umożliwia zakupy i subskrypcje bezpośrednio z konsoli samochodu!

Warto pamiętać, że chiński producent już w sierpniu uzyskał stosowne zgody i ogłosił, że planuje zainwestować aż 10 miliardów dolarów w produkcję pojazdu elektrycznego w ciągu następnych dziesięciu lat. Na początku września ogłoszono także, że Xiaomi wykupiło firmę DeepMotion, która do tej pory zajmowała się produkcją autonomicznych pojazdów. Spodziewamy się więc, że w ramach Xiaomi będzie kontynuowało te prace. Już we wrześniu zatrudniła ona dodatkowych trzystu pracowników.

W chwili obecnej nie wiemy jednak, czy chińska firma zdecyduje się na samodzielną produkcję samochodów elektrycznych. Oznaczałoby to stworzenie kompletnie nowych linii produkcyjnych, co mogłoby podnieść i tak wysokie już koszty całego projektu. Bardziej prawdopodobne wydaje się więc, że Xiaomi zdecyduje się na zlecenie tego zadania jednemu z producentów pojazdów.

Zobacz także: Apple Car pojawi się w 2024 roku?!

Źródło