Pierwszy smartfon z 5G w Polsce z aktualizacją do EMUI 11.

Mate 20 X 5G pojawił się na rynku na początku 2019 roku. To jeden z smartfonów z 5G dostępnych w naszym kraju. Smartfon otrzymał właśnie aktualizację do EMUI 11

Huawei Mate 20 X 5G to bardzo specyficzny smartfon. Fani nowinek technologicznych zapamietają go jako pierwszego oficjalnie dostępnego w Polsce smartfona z wbudowanym modemem sieci 5G. Urządzenie sprzedawane było u operatorów oraz w wolnej sprzedaży. Mate 20 X 5G był również platformą testową wykorzystywaną podczas wprowadzania sieci 5G w naszym kraju.

Huawei Mate 20 X 5G

Huawei Mate 20 X 5G

Ten niespełna dwuletni smartfon zapamiętamy również ze względu na gigantyczne wymiary. Mate'a 20 X 5G wyposażono bowiem w przeogromny ekran OLED o przekątnej 7,2 cala i rozdzielczości 2244 x 1080 pikseli.

Wykorzystanie sporego ekranu wymusiło zwiększenie wymiarów zewnętrznych, co z kolei pozwoliło na umieszczenie dodatkowego modułu będącego modemem sieci 5G. Pierwsze konstrukcje z 2019 roku wymagały dodatkowych układów, które nie były zintegrowane z procesorem.

Mate 20 X 5G został zaprezentowany w maju 2019 roku i jest jednym z ostatnich smartfonów Huawei z preinstalowanymi usługami Google.

Smartfon pierwotnie sprzedawany był z Androidem 9.0 Pie i nakładką EMUI 9.1. W kwietniu ubiegłego roku otrzymał aktualizację do Androida 10 i EMUI 10.1, a teraz Huawei rozpoczął proces udostępniania nakładki EMUI 11.

Huawei od listopada ubiegłego roku testuje EMUI 11 na urządzeniach z rodziny Mate 20. Zarejestrowani użytkownicy klasycznego Mate'a 20 otrzymali dwie wersje beta oraz stabilne oprogramowanie.

Teraz Huawei udostępnił finalną wersję EMUI 11 dla droższego modelu Mate 20 X 5G. Oprogramowanie udostępniane jest użytkownikom, który wcześniej zarejestrowali się w beta testach.

Aktualizacja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom na początku marca. Do tego czasu można zainstalować ostatnią aktualizację EMUI 10.1, która wprowadza grudniowe poprawki zabezpieczeń.

Źródło: huaweicentral.com