Pierwszy smartfon z rodziny Android One ma zostać zaprezentowany już jutro

Pierwsze urządzenie z rodziny Android One ma zostać oficjalnie zaprezentowane dopiero jutro, ale w sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat nowego smartfona przygotowanego w ścisłej współpracy z twórcami systemu operacyjnego.

W trakcie konferencji Google I/O twórcy systemu Android zapowiedzieli nową rodzinę urządzeń przeznaczonych na rynki rozwijające się. Tanie smartfony z Androidem należące do linii Android One ma cechować niska cena przy zachowaniu zadowalającej wydajności i możliwie najlepszych podzespołów.

Pierwszy Android One ma zadebiutować dopiero jutro, ale przed samą premierą do sieci trafiły informacje na temat tego telefonu. W witrynie sklepu Flipkart udostępniono podstronę przedstawiającą urządzenie jeszcze przed jego oficjalnym debiutem. Pełna nazwa smartfona, który jutro ma wejść do sprzedaży w Indiach, to Spice Android One Dream.

Urządzenie wyceniono na równowartość 115 dolarów, co nie jest zbyt wygórowaną sumą patrząc na specyfikację telefonu. Spice Android One Dream wyposażony jest w 4,5-calowy ekran, czterordzeniowy procesor MediaTek taktowany zegarem 1,3 GHz i 1 GB pamięci RAM. Na system i dane użytkownika przeznaczone zostało 4 GB pamięci wewnętrznej.

Za zdjęcia odpowiada 5-megapikselowy główny aparat fotograficzny i 2-megapikselowa kamerka do wideorozmów. Co ciekawe, Spice Android One Dream nie będzie pracował pod kontrolą nowego Androida L, a trafi na rynek indyjski z zainstalowanym systemem Android 4.4.4 KitKat. Urządzenie będzie miało też dwa sloty na kartę SIM i jeden slot na kartę microSD.

źródło: talkandroid.com