Pierwszy smartfon z systemem Tizen poznamy 23 lutego 2014 r.

Tuż przed targami Mobile World Congress będziemy świadkami prezentacji "najnowszych urządzeń" Samsunga z systemem Tizen. Miejmy nadzieję, że będą wśród nich smartfony...

Tizen to otwarty mobilny system operacyjny bazujący na Linuksie i rozwijany przede wszystkim przez Samsunga i Intela. Kilka tygodni reprezentująca go organizacja Tizen Associatioin poinformowała z dumą, że do programu rozwoju dołączyło aż 36 należących do różnych segmentów firm.

Samsung zapowiada, miejmy nadzieję, smartfony z Tizenem

O systemie mówi się głównie z uwagi na mające z niego korzystać zapowiadane od wielu miesięcy smartfony Samsunga, których premiera przesuwana była kilka razy. Ostatecznie wiemy już, że nie mamy co na nie czekać w tym roku.

Koreański producent rozesłał jednak właśnie zaproszenia na konferencję mającą mieć miejsce 23 lutego, czyli dzień przed rozpoczęciem w Barcelonie targów Mobile World Congress. Obiecuje w nich, że "przedstawi najnowsze urządzenia z systemem Tizen oraz kolejne ważne etapy, które projekt Tizen przeszedł od czasu zeszłorocznej imprezy".

Jak widzicie, nie ma tutaj mowy o smartfonach, lecz ogólnie o urządzeniach, co może być nieco niepokojące. Z drugiej jednak strony nie wyobrażam sobie, aby Samsung nie zaprezentował pierwszego komercyjnie dostępnego smartfona z system Tizen.

Na koniec jeszcze jedna informacja: na rynku od kilku miesięcy dostępne jest już pierwsze urządzenie z Tizenem, aparat fotograficzny NX300M. Co ciekawe, dowiedzieliśmy się o tym dopiero miesiąc po jego oficjalnej prezentacji.