Pierwszy telefon na dwie karty SIM

Na serwisach aukcyjnych furorę robią "adaptery n-tej generacji", które pozwalają na umieszczanie w telefonach więcej niż jednej karty SIM. Tymczasem producenci komórek nie kwapią się z konstruowaniem aparatów pozwalających na równoczesną pracę urządzenia w kilku sieciach GSM.

Nokia chwali się, że jeden z jej smartfonów, N80, ma wbudowanych dwanaście anten. Można podejrzewać, iż zwielokrotnienie liczby gniazd na karty SIM nie powinno być znacząco trudniejsze niż zamontowanie w telefonie kolejnego modułu sieciowego. A jednak "nie udało" się tego zrobić przez ostatnie kilka lat.

Użytkownikom kart więcej niż jednego operatora z odsieczą postanowiła przybyć chińska firma Doubao. Jej telefon oznaczony liczbą 728 pozwala na równoczesne korzystanie z dwóch kart SIM. Oprócz tego komórkę wyposażono w ekran dotykowy o przekątnej 2,2", slot na karty pamięci microSD i aparat VGA.

Pierwszy telefon na dwie karty SIM

Twin SIM Card Phone, czyli Doubao 728

Nie jest to sprzęt z najwyższej półki i w dodatku na pewno nie przypadnie do gustu operatorom, można więc domniemywać, iż - przynajmniej na początku - jedynym sposobem na jego zakupienie będzie odwiedzenie sklepu z elektroniką.