Pierwszy w Polsce magazyn kobiecy tylko na tablety

W Warszawie zaprezentowano pierwszy magazyn lifestylowy dla kobiet na tablety, który łączy w sobie cechy tradycyjnej prasy z mobilnymi funkcjami. iAM jest bezpłatnym miesięcznikiem, traktującym o typowych dla magazynów kobiecych tematach jak moda, uroda czy zdrowie.

Według danych przytaczanych na konferencji prasowej produktu, 3% społeczeństwa polskiego korzysta z tabletów. Jeśli więc jesteś jednym/jedną z tych 3%, a w dodatku posiadasz sprzęt Apple - możesz ściągnąć iAM już dziś przez podaną stronę. W najbliższym czasie gazeta ma zostać przystosowana do odbioru na tabletach pozostałych producentów, jednak konkretna data nie jest jeszcze znana.

iAM magazyn

iAM magazyn

Magazyn iAM oprócz tradycyjnych treści adresowanych do kobiet (przykładowo w pierwszym numerze znajdziemy wywiad z Magdaleną Mielcarz czy prezentację produktów marki La Mania) ma ciekawe możliwości multimedialne. W każdym artykule użyty został tzw. floating layout dzięki któremu możemy zmieniać nakładające się warstwy tekstu czy zdjęć. Ponadto jeśli jesteśmy połączeni z Internetem możemy odtwarzać filmy lub też łączyć się z konkretnymi profilami na Facebooku. Niewątpliwą zaletą takich rozwiązań jest więc możliwość komunikacji między czytelniczkami, a twórcami magazynu i autorami artykułów - czy to przez zintegrowany z magazynem profil na Facebooku czy przez samą stronę www . Co więcej interaktywne reklamy zamieszczane w magazynie wyglądają jak klasyczne internetowe  landing pages - z buttonami "zobacz więcej" lub "kup teraz".

Nasuwa się pytanie: czy gazeta adresowana do wąskiego profilu czytelniczek ma szanse przetrwać na rynku prasy? Trudno jest oceniać tak wcześnie, jej twórcy zapewniają jednak, że nadchodzi nowa era - cyfrowej prasy.