Pierwszy widok na Ziemię z kopuły statku SpaceX

Członek załogi Inspiration4 udostępnił film, na którym szklana kopuła SpaceX zostaje po raz pierwszy otwarta. Zobacz reakcję kosmicznych turystów na ten niesamowity widok.

Inspiration4, SpaceX; źródło: twitter.com/DrSianProctor

Nareszcie możemy zobaczyć część materiałów z historycznego, całkowicie cywilnego lotu na orbitę z zeszłego tygodnia. Nowy film udostępniony przez Siana Proctora ukazuje zachwyconą załogę podczas pierwszego wyjścia z kopuły statku kosmicznego, oglądającą Ziemię z 575 kilometrów wysokości.

Według Proctora właz ogromnej szklanej kopuły Crew Dragon był prawdziwym punktem kulminacyjnym misji Inspiration4.

Zobacz również:

  • Test kapsuły Starliner Boeinga przesunięty
  • Zobacz niesamowite zdjęcia Ziemi wykonane z wysokiej orbity
Pierwszy widok na Ziemię z kopuły statku SpaceX

twitter.com/DrSianProctor

Moment, w którym ja i moja niesamowita załoga @rookisaacman, @ArceneauxHayley, @ChrisSembroski po raz pierwszy otworzyliśmy kopułę @SpaceX, prawdziwy punkt kulminacyjny misji @inspiration4x. Nie zapomnij włączyć Odliczania na @netflix, aby zobaczyć więcej niesamowitych chwil z kosmosu! @TIME

Na filmie, który jest dostępny pod tym linkiem, możemy zobaczyć onieśmieloną widokiem Hayley Arceneaux i usłyszeć dobitny komentarz Chrisa Sembroskiego. W tej niezwykłej chwili załoga postanowiła odsłuchać utworu Tako rzecze Zaratustra skomponowanego w 1896 roku przez Richarda Straussa, wykorzystanego wcześniej w popularnej epopei science fiction 2001: Odyseja kosmiczna.

SpaceX dostało najlepszą reklamę o jaką mogło prosić. Udana misja Inspiration4 z pewnością będzie platformę startową dla większej liczby podróży kosmicznych z udziałem załóg cywilnych.

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home

Źródło: futurism.com