Pierwszym tabletem z układem Nvidia Tegra 3 będzie Asus Transformer 2

Wiele źródeł donosi, że pierwszym tabletem na rynku, który skorzysta z układu Nvidia Tegra 3, będzie Asus Transformer 2.

Początkowo następca układu Tegra 2, czyli Tegra 3 (jego kodowa nazwa to Kal El) miał się pojawić na rynku jeszcze w tym miesiącu. Niestety Nvidii nie uda się dotrzymać tego terminu, który najprawdopodobniej ulegnie przesunięciu o 1-2 miesiące.

Wiele źródeł twierdzi jednak, że gdy już to nastąpi, pierwszym tabletem, który wykorzysta moc obliczeniową nowej konstrukcji Nvidii, będzie Asus Transformer 2.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 30.11.2021]
  • RTX 3070 Ti - gdzie kupisz w Polsce? I za ile? [aktualizacja 29.11.2021]

Warto przypomnieć, że bazujący na układzie Tegra 2 tablet Asus Transformer to odpowiedź Asusa na potrzeby osób, którym brakuje w tego typu komputerach fizycznej klawiatury. Urządzenie pozwala bowiem na jej dołączenie (patrz zdjęcie).

Kal El - kilka faktów

Układ Kal El korzysta z 40-nanometrowego procesu technologicznego i oferuje cztery rdzenie. Jen Hsun Huang z Nvidii twierdzi, że będzie się on zadowalał mniejszym poborem mocy niż jego dwurdzeniowy poprzednik - Tegra 2 - oraz oferował trzykrotnie szybszy układ graficzny. Co więcej, pod względem mocy obliczeniowej ma też być lepszy od Core 2 Duo.

Jen Hsun Huang przekonuje również, że obecnie nad urządzeniami korzystającymi z Kal El (również smartfonami) pracuje wielu producentów sprzętu. Na początku przyszłego roku powinniśmy więc zaobserwować prawdziwy wysyp tego typu konstrukcji.