Pies-robot AIBO znów w akcji

Koncern Sony wprowadzi do sprzedaży 3 nowe modele psów-robotów AIBO.

Koncern Sony wprowadzi do sprzedaży 3 nowe modele psów-robotów AIBO.

Nowe "rasy" pojawią się z okazji drugiej rocznicy istnienia mechanicznych psów na rynku. Dostępne będą w trzech kolorach: białym, purpurowym i zielonym. Jubileuszowe modele będą funkcjonalnie identyczne z obecnie oferowaną wersją o symbolu ERS-210.

Nowe AIBO będą produkowane w 21 krajach. Ich sprzedaż na świecie rozpocznie się w czerwcu br. Wtedy także zostaną udostępnione 3 nowe programy, które zwiększą możliwości funkcjonalne urządzeń.

Pierwsza aplikacja o nazwie AIBO Messenger sprawi, że pies poinformuje właściciela o nadejściu nowej poczty elektronicznej. Aby zapewnić działanie funkcji, AIBO musi być połączony z komputerem PC za pomocą bezprzewodowej sieci lokalnej, obsługiwanej przez specjalny zestaw, zawierający kartę sieciową i aparat nadawczo-odbiorczy. Oprogramowanie będzie działać pod systemami operacyjnymi Windows 98 SE/Me/2000

Drugi z programów - AIBO Navigator - pozwoli na sterowanie elektronicznym psem za pośrednictwem komputera. Dodatkowa możliwość będzie dotyczyć cyfrowych fotografii, które po wykonaniu za pomocą wbudowanej w AIBO kamery mają być przesyłane bezpośrednio na ekran komputera PC. Sterowanie ruchami psa obejmie: poruszanie do przodu, tyłu, obroty i taniec.

Ostatni z zapowiadanych programów - Party Mascot ERA-102M - to uaktualnienie dla posiadaczy starszych wersji AIBO ERS-110 i 111. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli zakosztować przyjemności zagrania w jedną z 16 nowych gier wykorzystujących zdolności elektronicznego pieska (np. rozpoznawanie mowy).

Cena elektronicznego zwierzaka została ustalona na ok. 1350 USD.