Piła: 20-latek oszukał kilkaset osób, zatrzymała go Policja

Jak informuje oficjalna strona Policji, funkcjonariusze z Piły zatrzymali 20-latka podejrzewanego o liczne przestępstwa popełnione w Sieci. Mężczyzna, na jednym z portali internetowych, oszukać miał kilkaset osób na łączną kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policjanci z Piły zatrzymali 20-latka podejrzewanego o liczne przestępstwa popełnione w Internecie. Oszustowi udało się naciągnąć kilkaset osób z całej Polski. Funkcjonariusze szacują, że złodziej zarobić mógł na swoim procederze kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Cała sprawa na dobre rozpoczęła się już w ubiegłym roku kiedy to na Policję zaczęły zgłaszać się osoby, które padły ofiarą nieuczciwych sprzedających. W każdym przypadku mechanizm działania sprawców był niemal identyczny. Funkcjonariusze zaczęli więc łączyć większość zgłaszanych spraw w jedną. Na ślad oszusta policjanci wpadli dzięki współpracy z działem bezpieczeństwa jednego z portali internetowych, na którym mężczyzna dopuszczał się przestępstw.

W trakcie prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych okazało się, że 20-letni mieszkaniec Piły przygotowywał się do swojego procederu bardzo rzetelnie. W Internecie umieszczał on informację, że poszukuje osób chętnych do współpracy przy sprzedaży towarów za pośrednictwem sieci. Wystarczyło spełnić dwa warunki: posiadać aktywne konto na portalu oraz dużą ilość pozytywnych komentarzy. Osoby udostępniające swoje konta otrzymywały za wystawienie nie swoich przedmiotów gratyfikacje pieniężną.

Sprawca oszukał kilkaset osób z całego kraju na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Śledczy sprawę traktują jako rozwojową i nie wykluczają kolejnych zatrzymań . Podczas przeszukania w mieszkaniu oszusta policjanci zabezpieczyli komputer, na którym dokonywał on internetowych przestępstw.

Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Warszawa: Policja zatrzymała pasera komputerowego

Policja sprawdzi co masz w komputerze

Policja sprawdzi zawartość komputerów bez nakazu