Piłka w grze

W przerwie między oglądaniem meczów Piłkarskich Mistrzostw Świata 2002 możesz wypróbować swoje siły w piłce nożnej na ekranie komputera. Już na długo przed mistrzostwami nastąpił prawdziwy wysyp gier o tematyce piłkarskiej. Oto najważniejsze, naszym zdaniem, pozycje.


W przerwie między oglądaniem meczów Piłkarskich Mistrzostw Świata 2002 możesz wypróbować swoje siły w piłce nożnej na ekranie komputera. Już na długo przed mistrzostwami nastąpił prawdziwy wysyp gier o tematyce piłkarskiej. Oto najważniejsze, naszym zdaniem, pozycje.

Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2002

Gra ma naprawdę ładną grafikę, a animacja biegu zawodników jest znakomita, chociaż we wstawkach, które się pojawiają po otrzymaniu przez piłkarza czerwonej kartki, ruchy postaci są czasami nienaturalne. Grą można sterować na kilka sposobów, tylko wybranym zawodnikiem lub przejmować sterowanie piłkarzem, który znajduje się w danym momencie najbliżej piłki.

Gra została wydana w polskiej wersji językowej, ale można natrafić na różne kwiatki, np. nazwy klubów takie jak "Lech Kattowitz" czy "GKS Warshau". Kibic piłki nożnej od razu zauważy też, że imiona i nazwiska graczy zostały zmienione, np. czołowy polski napastnik to w grze niejaki Emanuel Deisabede. Naprawdę dobrze przygotowane są natomiast wypowiedzi komentatora. Głosu użyczył mu profesjonalny komentator sportowy Mateusz Borek, który będzie także sprawozdawcą Polsatu z meczów Piłkarskich Mistrzostw Świata. Sporadycznie zdarza się, co prawda, że komentarz dotyczący marnej gry piłkarzy trwa jeszcze w chwili, gdy napastnik strzela gola!

Gra umożliwia zabawę w trybie multiplayer, można także grać w systemie dwie osoby - komputer, wystarczy odpowiednio przypisać sterowanie zawodnikami.

FIFA World Cup 2002

Gry firmy EA Sports z serii FIFA od dawna cieszą się uznaniem komputerowych graczy. FIFA World Cup 2002 to przede wszystkim świetna grafika i animacja postaci. Sterowanie zawodnikami początkowo może się wydawać trochę trudne, lecz jest to związane głównie z dużą liczbą akcji i zagrań, które może podejmować każdy z piłkarzy. FIFA World Cup 2002 potrafi wykorzystywać nowoczesne joysticki (forcefeedback!), a wszystkie rozgrywki tętnią życiem: piłkarze krzyczą do siebie, wykonują charakterystyczne gesty, tłum na trybunach faluje i macha flagami...

Warto wspomnieć, że w grze dokładnie odwzorowano stadiony, na których toczą się mistrzostwa, a grafika jest na tyle dokładna, że można nawet rozpoznać najbardziej znanych piłkarzy.

Gra jest naprawdę świetna, szkoda tylko, że znacznie droższa od innych pozycji. Wytrawni gracze dostrzegą zapewne ograniczenia niektórych opcji i uproszczenia - widoczne np. w ustawieniach drużyny i wyborze taktyki.

Jednym z lepszych elementów jest muzyka - do jej nagrania zatrudniono orkiestrę symfoniczną!

#fifaworldcup.yahoo.com#
Oficjalna strona Piłkarskich Mistrzostw Świata 2002. Znajdziesz tutaj nie tylko dokładny plan meczów, wyniki rozgrywek i najświeższe informacje. Możesz zajrzeć do sklepiku i kupić np. oficjalną koszulkę wybranej reprezentacji. Możliwe jest także wykupienie specjalnego konta VIP z dostępem do relacji wideo. W oficjalnej witrynie mistrzostw warto zajrzeć do archiwum dostępnego po kliknięciu odnośnika Pure Football - to prawdziwa piłkarska encyklopedia. Wybrane najciekawsze mecze poprzednich mistrzostw można nawet obejrzeć - w całości i bezpłatnie! Strona jest przygotowana bardzo dokładnie: dość powiedzieć, że można sprawdzić dokładne biografie sportowe wszystkich piłkarzy, którzy wystąpią w mistrzostwach. #Informacje:# www.fifaworldcup.yahoo.com #Era Futbolu 2002#
W tej grze pojawia się pełny skład polskiej reprezentacji (bez zmian w nazwiskach) - jest to jedyna gra, która otrzymała oficjalną licencję Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze można rozgrywać w różnych warunkach pogodowych i o różnych porach dnia, a akcja na boisku pokazywana jest z ośmiu różnych kamer. Liczba opcji i ustawień w grze jest dość ograniczona - to przede wszystkim zręcznościowa symulacja meczu piłki nożnej, z mniejszą wagą przyłożoną do ustawień drużyny, taktyki gry itd. Oczywiście, również ta gra umożliwia prowadzenie rozgrywki w trybie multiplayer: przez sieć lokalną lub w kilka osób na jednym komputerze. #Informacje:# www.dobragra.pl #Cena:# 19,90 zł