Piłka w grze

Trwają pracę nad kolejną częścią symulatora piłkarskiego z serii FIFA.

Mimo iż od premiery konsoli PlayStation 2 minęły już prawie dwa miesiące, to dotąd na tę platformę nie ukazała się żadna dobra symulacja gry w piłkę nożną. Sytuację tę zamierza zmienić koncern Electronic Arts, który zapowiedział rychłe wydanie produktu o nazwie FIFA Soccer World Championship. Tytuł ten jest kolejną częścią, zapoczątkowanej już w 1995 r., serii symulatorów piłkarskich. W nowej odsłonie gry znajdzie się aż 47 reprezentacji narodowych, 16 najlepszych na świecie drużyn młodzieżowych oraz wybrane kluby z Anglii, Niemiec, Hiszpanii i Włoch.

Po dokonaniu wyboru jednego z zespołów możliwe będzie rozegranie meczu towarzyskiego, uczestnictwo w rozgrywkach ligowych lub mistrzostwach świata. Dostępna w grze opcja treningu, umożliwiająca przećwiczenie stałych fragmentów gry, pozwoli przygotować się do sportowych zmagań. Gra ma w pełni wykorzystywać potęgę najnowszej konsoli Sony, dzięki czemu ujrzymy szybką i bogatą w szczegóły grafikę, a do naszych uszu będzie dobiegać czysty dźwięk cyfrowej jakości. Autorzy zapowiadają, że oprawa graficzna gry powinna jakością dorównywać telewizyjnym przekazom.

FIFA Soccer World Championship prawdopodobnie pojawi się na półkach japońskich sklepów już w najbliższym miesiącu. Natomiast jesienią być może będzie dostępna (pod tytułem FIFA 2001) także w Ameryce Północnej i w Europie. Planowane jest również skonwertowanie gry na platformę PC i PlayStation.


Zobacz również