Piłkarski wirus

Komitet Organizacyjny mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 r w Niemczech ostrzega przed zagrożeniem wirusowym. Robak, o którym mowa to W32/Sober-N. Rozprzestrzenia się w wiadomościach rozsyłanych drogą elektroniczną, udających formularze potwierdzające zakup biletów na mecze mistrzostw.

Użytkownik otrzymuje wiadomość spam, z której treści wynika, że musi potwierdzić zakup biletów. W celu potwierdzenia zakupu oraz aby otrzymać dalsze informacje, użytkownik jest proszony o otwarcie dołączonego do wiadomości załącznika, zwykle o nazwie mail_info.zip, account_info.zip lub our_secret.zip. Aby uniknąć zainfekowania komputera wirusem, zaleca się nie otwierać maili zawierających adresy typu [email protected] lub [email protected] w polu Nadawca.

2 maja rozpoczęła się druga tura zamawiania biletów przez Internet. Użytkownicy, którzy tego dokonali, zostali niezwłocznie poinformowani przez Komitet Organizacyjny mistrzostw. Komitet przypomina, że wszystkie osoby, którym udało się zarezerwować bilety w pierwszej turze, zostały o tym powiadomione 22 kwietnia i żadne maile potwierdzające rezerwację biletów nie były wysyłane po tej dacie.

Zobacz również:

  • Wirus Nipah zabija. Czy grozi nam kolejna pandemia?
  • Mecz Polska - Albania już dziś. Sprawdź, gdzie i o której obejrzeć

Więcej informacji: FIFA.