Piłkarskie rozterki

Trwają prace nad kolejną edycją popularnego Championship Managera.

Wśród fanów gier komputerowych dużą grupę stanowią miłośnicy piłki nożnej. Dzielą się oni na entuzjastów zręcznościowych symulacji i zwolenników bardziej skomplikowanych menedżerów piłkarskich. Dla tych drugich już niedługo pojawi się smaczny kąsek - kolejna odsłona gry Championship Manager. Nowy produkt braci Collyer oznaczony został cyframi 2000/2001, które symbolizują zbliżający się wielkimi krokami następny sezon piłkarski. Autorzy zapowiedzieli wprowadzenie kilku modyfikacji, a wśród nich m.in. zmianę graficznego interfejsu użytkownika, przyspieszenie algorytmów sterujących rozgrywką oraz ulepszenie i urozmaicenie komentarza meczowego.

Podobnie jak poprzednie części, tak i nowa gra ma mieć niezwykle rozbudowaną bazę danych, w której prawdopodobnie znajdą się także drużyny z ligi polskiej wraz z kompletnymi składami zespołów i charakterystykami występujących w nich piłkarzy. Być może fakt ten zmobilizuje także krajowego dystrybutora (IPS Computer Group/Mirage Media) do lokalizacji produktu.

Termin rynkowej premiery Championship Manager 2000/2001 nie został jeszcze ustalony, ale mamy podstawy twierdzić, że tytuł ten trafi do sprzedaży jeszcze przed końcem wakacji.


Zobacz również