Piłkarzyki - zostań najlepszym menedżerem

W portalu Gazeta.pl rozpoczęła się VI edycja gry Piłkarzyki - największego w polskim Internecie menedżera piłkarskiego online. W tej grze każdy kibic czuje się jak prezes, szef prawdziwego klubu polskiej ekstraklasy. Najlepszy gracz rozgrywek jesiennych odjedzie skuterem Piaggio Zip50. Patronem medialnym zabawy jest PC World i {{a:HTTP://www.gamestar.pl}}Gamestar.pl{{/a}}

Gra w Piłkarzyki polega na stworzeniu i prowadzeniu wirtualnej drużyny piłkarskiej złożonej z piłkarzy I ligi polskiej. Zadaniem uczestników jest założenie drużyny, kupienie 18 piłkarzy i wystawianie do każdej kolejki optymalnego składu. Pozycja gracza zależy od wyników, jakie osiągną wybrani przez niego piłkarze w prawdziwych meczach ligowych. Piłkarzyki stwarzają więc niepowtarzalną okazję sprawdzenia się w roli prezesa i menedżera klubu piłkarskiego. Rozgrywki wygrywa gracz, którego drużyna zdobędzie najwięcej punktów przez całą rundę jesienną. Gracze rywalizują także w zakładanych przez siebie ligach prywatnych (w edycji wiosennej było ich cztery tysiące) oraz równych klasyfikacjach dodatkowych, rankingach graczy miesiąca itp.

W VI edycji Piłkarzyków na prośbę graczy zmniejszono budżet klubu i zwiększono prowizję za transfer piłkarzy. Tym samym podczas gry większy nacisk został położony na taktykę.

W Piłkarzyki może grać każdy, kto posiada bezpłatne konto w portalu Gazeta.pl. Zaawansowani gracze mają do dyspozycji Piłkarzyki Plus - płatną wersję umożliwiającą dostęp do unikalnego w polskim Internecie systemu statystyk ligowych z czterech ostatnich sezonów, bazy wiedzy o piłkarzach ekstraklasy oraz zawierającą opcje, dzięki którym można zindywidualizować wygląd drużyny. Pakiet zawiera także dostęp do poszerzonej bazy wiedzy na temat piłkarzy ligowych. Pakiet Piłkarzyki Plus SMS gwarantuje otrzymywanie wyników swojej drużyny na komórkę.

Z pakietu Piłkarzyki Plus można korzystać przez całą grę po jego wykupieniu za pośrednictwem SMS, karty kredytowej oraz przelewu online "Płace z Inteligo". Koszt pakietu Piłkarzyki Plus wynosi 4,88 zł, a pakietu Piłkarzyki Plus SMS 10,98 zł.

W zakończonej w czerwcu V edycji gry założonych zostało blisko 80 tys. drużyn. W Piłkarzykach grają przede wszystkim mężczyźni - 94 proc. Ponad połowa z nich mieszka w dużych miastach. Najliczniejsza grupa graczy - 31 proc. - to osoby w wieku od 15 do 19 lat. Statystyczny gracz Piłkarzyków jest dobrze wykształcony - blisko 30 proc. ma wyższe wykształcenie.

Partnerami obecnej edycji gry są PC World, serwisy GameStar.pl i 90min.pl oraz wydawca gry Football Manager 2005.

Piłakrzyki dostępne są pod następującym adresem: http://www.gazeta.pl/pilkarzyki


Zobacz również