Pilne: oszuści z JapanFoto.pl zatrzymani!

Funkcjonariuszom policji z Zabrza udało się zatrzymać właściciela sklepu internetowego JapanFoto.pl, podejrzanego o oszukanie setek klientów.

Sklep internetowy JapanFoto.pl oferował aparaty fotograficzne w wyjątkowo niskich cenach. Początkowo funkcjonował zgodnie z prawem, o czym mogły świadczyć pozytywne komentarze i opinie na temat jakości świadczonych w nim usług. Sytuacja zmieniła się w grudniu 2008 roku - klienci zamawiali produkty, wpłacali pieniądze, ale nie otrzymywali zakupionych towarów. Wszystko wskazuje na to, że działanie autorów strony było zamierzone: stworzyć markę godną zaufania, nawet kosztem początkowego dopłacania do interesu, a następnie - w odpowiednim momencie - ulotnić się z pieniędzmi klientów.

Zabrzańska policja poinformowała, że właściciel sklepu, 36-letni mężczyzna, został już zatrzymany, a wraz z nim dwie kobiety (jego współpracowniczki) które jednak - zdaniem funkcjonariuszy - nie miały nic wspólnego z oszustwami. Szacuje się, że mężczyzna mógł oszustwami przywłaszczyć sobie nawet milion złotych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: