Pilot dla telefonów z Androidem

Gadżet zaprezentowany przez firmę Sony Ericcson pozwoli nam dowiedzieć się co słychać na Twitterze czy Facebooku, albo skorzystać z odtwarzacza plików multimedialnych, bez potrzeby wyjmowania rąk z kieszeni czy telefonu z torby.

Jest to więc całkiem interesujący drobiazg dla użytkowników telefonów komórkowych, którzy mieszkają w krajach, w których zima jest dość długa i ostra. Nie będą oni musieli zdejmować rękawiczek, by dowiedzieć się co słychać w ich ulubionym serwisie społecznościowym czy mikroblogu.

Wystarczy, że spojrzą na urządzenie Live View. Pilot od Sony Ericsson posiada wyświetlacz OLED o rozmiarze 1,3" i komunikuje się za pośrednictwem Bluetootha z urządzeniami działającymi w środowisku Android (2.0 lub wyższej wersji). Gadżet potrafi między innymi pokazać nieodebrane połączenia, przychodzące smsy, wiadomości z RSSów oraz najnowsze aktualizacje Twittera i Facebooka. Dodatkowymi możliwościami urządzenia jest obsługa plików multimedialnych oraz "wyszukiwanie" naszego telefonu - sparowanie obu urządzeń powoduje, że aparat zaczyna wibrować.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [3.08.2021]
  • Drony - nowe przepisy. Jak przejść szkolenie online i zdobyć uprawnienia? [PORADNIK]

Aby skorzystać z LiveView trzeba będzie zainstalować na swoim telefonie niewielką aplikację. Ta ma zaś wkrótce doczekać się zestawu narzędzi, które umożliwią deweloperom tworzenie obsługujących ją dodatków. Prawdopodobnie wzrośnie więc liczba aplikacji oferowanych w Android Market, które skorzystają z możliwości LiveView.

Po naładowaniu przez port MicroUSB, urządzenie powinno działać przez cztery dni. W zestawie z gadżetem otrzymamy specjalną opaskę, którą wykorzystać można w trakcie uprawiania sportu. LiveView trafi do sklepów w czwartym kwartale tego roku (dokładna data premiery nie została podana). Urządzenie wyceniono na osiemdziesiąt euro.

Prezentacja LiveView