Pilot jest tylko jeden


Thomson ROC740

Wygodny pilot o standardowych funkcjach i niewygórowanej cenie.

Ten najwyżej plasowany w katalogu Thomsona pilot uniwersalny swą konstrukcją przypomina M500 Cambridge Audio. Nie ma ogromnego wyświetlacza LCD, lecz przy jego górnej krawędzi wygospodarowano miejsce na dwuliniowy ekranik ciekłokrystaliczny. W porównaniu z brytyjskim konkurentem Thomson jest lepszy pod względem ergonomii. Jego obudowa również jest dość duża, jednak na tyle wąska, że da się nim operować jedną dłonią. Wszystkie klawisze są wykonane z gumy. Model ROC740 odstaje nieco możliwościami od pozostałych testowanych modeli. Może zapisać tylko 2 makra z 14 czynnościami. Uczy się także sygnału tylko z 3 pilotów. Obsługę innych urządzeń umożliwia wprowadzanie kodów z dołączonej książeczki. Jest ich wiele i praktycznie tylko nietypowe produkty nie będą z nimi zgodne. Wtedy trzeba przystąpić do "nauki" pilota sygnałów wysyłanych przez inny sterownik. Dokonuje się tego w typowy sposób, czyli przypisując klawisz po klawiszu poszczególne funkcje uniwersalnemu sterownikowi.

Ważne jest to, że po wprowadzeniu do pamięci gotowych schematów dla urządzeń danej firmy, poszczególnie klawisze funkcyjne rzeczywiście odpowiadają za zadania, które są im przypisane. Dwa makra mogą okazać się liczbą niewystarczającą dla użytkownika posiadającego rozbudowany system audio-wideo. Także możliwość stworzenia jedynie 14 kroków dla każdego z makr nie daje pewności, że uda nam się zaprogramować pełen zestaw sekwencji wywoływanych funkcji. Thomson ma jednak tę zaletę, że jest stosunkowo tani i doskonale sprawdzi się w systemach złożonych z ok. 5, 6 elementów. Zaletą jest podświetlana klawiatura i jej ergonomiczny układ. Także kilka kolorowych przycisków ułatwi korzystanie z telegazety.

Wyświetlacz LCD jest czytelny i chociaż jego rozmiary są niewielkie, to dzięki niemu zdecydowanie łatwiej konfiguruje się skomplikowane procedury obsługi sprzętu. Prezentuje też zawsze przydatne informacje, takie jak data i godzina.

Informacje

Typ pilot uniwersalny

Cena 269 zł

Dystrybutor Thomson,http://www.thomson.pl

Funkcje podświetlana klawiatura, 2 makra i zapamiętanie do 3 kodów innych pilotów, baza kodów setek pilotów różnych marek