Pink Hackathon - kobiece spojrzenie na programowanie

W Rzymie 700 młodych kobiet spotkało się na imprezie poświęconej IT, którą zakończył "hackathon" przeznaczony tylko i wyłącznie dla przedstawicielek płci pięknej.

Pełna jego nazwa to Pink Hackathon, a wydarzenie miało miejsce podczas trzydniowej, sponsorowanej przez Microsoft imprezy IT o nazwie Nuvola Rosa. Impreza ta miała zachęcić młode kobiety do studiowania na kierunkach informatycznych, zaś dla tych, które już to robią, przygotowano szereg konkursów, prezentacji i prelekcji. Uczestniczki miały od 17-24 lat i pochodziły z całych Włoch. Finałowy hackathon trwał 7,5 godziny, a jego celem było stworzenie oryginalnej aplikacji na urządzenia mobilne. Wygrała grupa, która w tym czasie stworzyła od podstaw program, mający za zadanie kontrolować zawartość lodówki użytkownika i na tej podstawie proponować mu odpowiednie przepisy.

Pink Hackhaton

Pink Hackhaton

Warto dodać, że we włoskim oddziale Microsoftu kobiety stanowią 29% ekipy, co stanowi ponad 5% więcej pań niż w innych krajach Europy. Globalnie stanowią one prawie 1/4 firmy - dokładnie 24%.