Pinnacle ShowCenter

W ofercie Pinnacle pojawił się nowy produkt o nazwie ShowCenter. Jest to zestaw, który umożliwia odtwarzanie filmów, zdjęć i innych plików multimedialnych pobranych z komputera PC na ekranie telewizora.

ShowCenter podłączany jest bezpośrednio do urządzeń domowych, natomiast z komputerem komunikuje się za pośrednictwem sieci Ethernet. Istnieje też możliwość podłączenia komputera przy wykorzystaniu transmisji bezprzewodowej. Urządzenie posiada wbudowany slot PCMCIA pozwalający na użycie dostępnych na rynku kart WiFi. Wyposażono je również w szereg wyjść i wejść, umożliwiających podłączenie urządzeń dodatkowych.

Dołączone do zestawu ShowCenter oprogramowanie automatycznie wykrywa zapisane w komputerze pliki multimedialne, dzieli je według kategorii, systematyzuje i umożliwia tworzenie tzw. playlist z poziomu komputera.

W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania oraz pełne okablowanie umożliwiające podłączenie urządzenia. Zestaw ShowCenter pojawi się na polskim rynku jeszcze w grudniu, a jego cena to 1449 zł.

http://www.alstor.com.pl


Zobacz również