Pinnacle TV, czyli telewizor z jabłuszkiem

Firma Pinnacle Systems, oddział Avid Technology, zaprezentowała dwa nowe produkty przeznaczone dla komputerów ze znakiem jabłuszka. Są to tunery telewizyjne podłączane do portu USB, wyposażone w piloty zdalnego sterowania i zapewniające oprócz samego oglądania telewizji także funkcje cyfrowego magnetowidu (PVR).

Pierwszym z produktów jest Pinnacle TV for Mac DVB-T Stick, umożliwiający korzystanie z cyfrowej telewizji i radia DVB-T, natomiast drugi, Pinnacle TV for Mac Hybrid Stick, zapewnia oprócz tego odbiór telewizji analogowej i może służyć jako urządzenie do przechwytywania sygnału wideo z zewnętrznych źródeł.

Oba urządzenia wyposażone są w interfejs USB 2.0, i nie potrzebują dodatkowego, zewnętrznego zasilania, posiadają wbudowane, standardowe złącze antenowe, a ponadto w komplecie użytkownicy otrzymają miniaturową zewnętrzną antenę do użytku na wolnym powietrzu oraz pilota zdalnego sterowania.

Pinnacle TV, czyli telewizor z jabłuszkiem

Pinnacle TV for Mac DVB-T

Oprócz samego oglądania telewizji, użytkownicy mają możliwość korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji, jak na przykład time-shifting, pozwalającej na zatrzymywanie i przewijanie oglądanego materiału, a ponadto nowe produkty zamieniają naszego Maka w prawdziwy PVR (Personal Video Recorder), czyli urządzenia pozwalające nagrywać oglądany materiał w locie, a także programować nagrywanie z wykorzystaniem przewodnika po programach EPG (Electronic Program Guide). Materiał jest przechwytywany w formacie MPEG-2. Dołączony adapter audio/wideo umożliwia także oglądanie materiału wideo z zewnętrznych źródeł, jak na przykład kamera cyfrowa. Do obu produktów dołączone jest oprogramowanie Elgato EyeTV Lite TV.

Pinnacle TV, czyli telewizor z jabłuszkiem

Pinnacle TV for Mac Hybrid Stick podłączony do komputera

Produkty będą dostępne pod koniec bieżącego miesiąca. Sugerowane ceny to około 90 euro za Pinnacle TV for Mac DVB-T Stick oraz 130 euro za Pinnacle TV for Mac Hybrid Stick.

Oficjalna informacja.