Pinnacle TV, czyli telewizor z jabłuszkiem

Firma Pinnacle Systems, oddział Avid Technology, zaprezentowała dwa nowe produkty przeznaczone dla komputerów ze znakiem jabłuszka. Są to tunery telewizyjne podłączane do portu USB, wyposażone w piloty zdalnego sterowania i zapewniające oprócz samego oglądania telewizji także funkcje cyfrowego magnetowidu (PVR).

Pierwszym z produktów jest Pinnacle TV for Mac DVB-T Stick, umożliwiający korzystanie z cyfrowej telewizji i radia DVB-T, natomiast drugi, Pinnacle TV for Mac Hybrid Stick, zapewnia oprócz tego odbiór telewizji analogowej i może służyć jako urządzenie do przechwytywania sygnału wideo z zewnętrznych źródeł.

Oba urządzenia wyposażone są w interfejs USB 2.0, i nie potrzebują dodatkowego, zewnętrznego zasilania, posiadają wbudowane, standardowe złącze antenowe, a ponadto w komplecie użytkownicy otrzymają miniaturową zewnętrzną antenę do użytku na wolnym powietrzu oraz pilota zdalnego sterowania.

Pinnacle TV for Mac DVB-T

Pinnacle TV for Mac DVB-T

Oprócz samego oglądania telewizji, użytkownicy mają możliwość korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji, jak na przykład time-shifting, pozwalającej na zatrzymywanie i przewijanie oglądanego materiału, a ponadto nowe produkty zamieniają naszego Maka w prawdziwy PVR (Personal Video Recorder), czyli urządzenia pozwalające nagrywać oglądany materiał w locie, a także programować nagrywanie z wykorzystaniem przewodnika po programach EPG (Electronic Program Guide). Materiał jest przechwytywany w formacie MPEG-2. Dołączony adapter audio/wideo umożliwia także oglądanie materiału wideo z zewnętrznych źródeł, jak na przykład kamera cyfrowa. Do obu produktów dołączone jest oprogramowanie Elgato EyeTV Lite TV.

Pinnacle TV for Mac Hybrid Stick podłączony do komputera

Pinnacle TV for Mac Hybrid Stick podłączony do komputera

Produkty będą dostępne pod koniec bieżącego miesiąca. Sugerowane ceny to około 90 euro za Pinnacle TV for Mac DVB-T Stick oraz 130 euro za Pinnacle TV for Mac Hybrid Stick.

Oficjalna informacja.