Pioneer: 10x dla dwóch warstw

W ofercie Pioneera pojawiła się nowa nagrywarka DVD - model DVR-A12J. Urządzenie, które przeznaczone jest do montażu w komputerze, potrafi zapisywać płyty DVD-R/DVD+R z prędkością 18x, zaś dwuwarstwowe płyty DVD - z prędkością 10x.

Nowość to urządzenia multiformatowe, bez problemu radzące sobie z zapisem płyt we wszystkich najpopularniejszych formatach DVD. Użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy trzema kolorami przedniego panelu - białym (DVR-A12J-W), czarnym (DVR-A12J-BK) i srebrnym (DVR-A12J-SV). Nagrywarka oferuje również bardzo przydatną technologię Labelflash, która stanowi alternatywę dla LightScribe i umożliwia etykietowania specjalnych krążków DVD za pomocą promienia lasera.

Pioneer: 10x dla dwóch warstw

Nowe nagrywarki Pioneera (źródło: pioneer.jp)

Urządzenie dołączyło do grona najszybszych nagrywarek na rynku oferując zapis płyt DVD+R i DVD-R z prędkością 18x, natomiast płyt DVD+R/-R DL z prędkością 10x. Producent pomyślał tez o dołączeniu zestawu odpowiedniego oprogramowania - PowerDVD, PowerProducer, Power2Go, InstantBurn, PowerBackup, MediaShow, LabelPrint.

Ogólna specyfikacja nowości przedstawia się następująco:

Zapis:

DVD+R - maksymalnie 18x

DVD+R DL - maksymalnie 10x

DVD-R - maksymalnie 18x

DVD-R DL - maksymalnie 10x

DVD+RW - maksymalnie 8x

DVD-RW - maksymalnie 6x

DVD-RAM - maksymalnie 12x

CD-R - maksymalnie 40x

CD-RW - maksymalnie 32x

Odczyt :

DVD-ROM - maksymalnie 12x

CD-ROM - maksymalnie 40x

Nowa nagrywarka została wyceniona na 65 euro. Niestety, nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku europejskim.