Pioneer DV-2850

Niedrogi, dobrze wyposażony odtwarzacz DVD, sprawnie obsługujący pliki filmowe Divx.

Niedrogi, dobrze wyposażony odtwarzacz DVD, sprawnie obsługujący pliki filmowe Divx.

Pioneer DV-2850

Przetestowaliśmy najtańszy odtwarzacz DVD/DviX w katalogu Pioneera: DV-2850. Jest to bliźniaczy model do DV-380 - urządzenia różnią się tylko obudową. Ponieważ funkcjonalnie są to te same produkty, polscy użytkownicy będą mogli skorzystać z alternatywnej wersji oprogramowania wewnętrznego (tzw. firmware), opracowanego właśnie dla DV-380. Jego wgranie nie tylko umożliwia wyświetlanie polskich napisów z plików .txt, ale także zdecydowanie poprawia czytelność czcionek, które w wersji standardowej są bardzo małe. To oprogramowanie stworzyli polscy zapaleńcy z forum internetowego DivX.pl. Jego zastosowaniem będą zainteresowani przede wszystkim użytkownicy chcący odtwarzać na DV-2850 filmy zapisane w plikach MPEG4. Muszą się jednak liczyć z utratą gwarancji na sprzęt, o czym ostrzega dystrybutor. Urządzenie ma starannie wykonaną obudowę i jest bardzo płaskie.

Pioneer DV-2850

Dobry sterownik z ergonomiczną klawiaturą. Pewna praca i duży zasięg. Brak podświetlenia przycisków.

Przednia ścianka zawiera kilkanaście klawiszy pozwalających na obsługę menu ekranowego bez użycia pilota. Centralnie umieszczony czarny pas plastiku skutecznie maskuje umiejscowienie szuflady napędu. DV-2850 ma, jak na tani odtwarzacz, zaskakująco bogate wyposażenie. W sekcji wideo zastosowano bardzo dobre, 12-bitowe przetworniki z próbkowaniem 108 MHz. Dzięki temu na wyjściu komponent możliwe jest uzyskanie sygnału pozbawionego przeplotu (zarówno w materiale NTSC, jak i PAL). Sekcja wideo obfituje także w bardzo bogate możliwości zmiany parametrów wyświetlania obrazu. Poczynając od ostrości, poprzez jasność, nasycenie barw, a na regulacji gamma kończąc. DVD Pioneera nie miało żadnych problemów z odczytem nagrywalnych płyt DVD standardów + / -. Czytnik pracował sprawnie, choć przy wyszukiwaniu danych był dość głośny. Jakość obrazu była bardzo dobra. Kolory znakomicie nasycone i zrównoważone, a kontrastowość wzorcowa. Duże wrażenie zrobiła na nas głębia czerni i szeroka gama szarości. Dźwięk, w kategorii tanich odtwarzaczy, zdecydowanie wyróżnia się dynamiką, czystością i soczystością brzmienia.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 499 zł

Dystrybutor DSVhttp://www.dsv.com.pl

Wymiary 42 x 4,9 x 22,4 cm

Waga 1,7 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, DivX, tryby dźwięku przestrzennego, progresywne skanowanie, wygaszacz ekranu

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart (z RGB), komponentowe, wyjście cyfrowe elektryczne

Główni rywale

Panasonic DVD-S49 599 zł

Wysokiej klasy sekcje audio i wideo. Rozbudowany zestaw funkcji. Brak obsługi napisów ekranowych przy odtwarzaniu filmów DivX.

Teac DV-3800 599 zł

Dobra jakość obrazu i dźwięku. Odtwarzanie wszystkich rodzajów plików DivX i Xvid. Odczyt napisów tylko w formacie .srt.

Dlaczego

Wysoka jakość obrazu i dźwięku. Przy odczycie DivX obsługiwane są polskie czcionki w napisach (ze standardowym firmware bez .txt).