Pioneer DV-350-S

Niedrogi odtwarzacz DVD o nadzwyczajnej jakości obrazu.

Niedrogi odtwarzacz DVD o nadzwyczajnej jakości obrazu.

Do naszej sali odsłuchowej trafił najtańszy spośród nowych odtwarzaczy DVD Pioneera. Jest to model 350, który występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej (oznaczonej literą K) oraz srebrnej (S). Jak widać na zdjęciach, mieliśmy do czynienia z tym drugim. O ile plastiki użyte do konstrukcji obudowy nie przeistaczają Pioneera w obiekt pożądania, o tyle ich jakość nie daje również powodów do narzekań. Pod względem budowy japoński Slim jest bardzo podobny do droższego modelu 454. Różnica to obecność w 350-ce tylko jednego złącza cyfrowego audio i nieco mniej atrakcyjny wygląd. Jeśli chodzi o przyłącze cyfrowe, jest to najbardziej popularne gniazdo koncentryczne. Jego zaletą jest to, że pozwala na współpracę ze zdecydowaną większością amplitunerów. Jak na model z dolnej półki, zaskakuje wysoką jakością obrazu.

Szary prostokątny sterownik o wzorowej ergonomii. Wada to gumowe guziki, z których mogą pościerać się nadruki z symbolami funkcji. Poza tym bez wad.

Szary prostokątny sterownik o wzorowej ergonomii. Wada to gumowe guziki, z których mogą pościerać się nadruki z symbolami funkcji. Poza tym bez wad.

Przetwornik wizyjny jest znany z droższych modeli i chwała producentowi za to, że nie zaoszczędził na tym kluczowym elemencie. Dzięki temu obraz prezentuje się doskonale, nawet na topowych odbiornikach TV (oczywiście w celu osiągnięcia najwyższej jakości należy skorzystać z transmisji RGB dostępnej na złączu Scart). Pochwalić można wysoki kontrast i szczegółowość dalszych planów, co jest często słabszą stroną tańszych modeli DVD. Barwy obrazu są plastyczne i ciepłe, co wpływa korzystnie na przyjemność oglądania filmów. Brzmieniowo Pioneer nie wybiega poza standard w tej klasie sprzętu. Porównując go do naturalnego konkurenta - Panasonica RV32 - oba modele nie wykazują wobec siebie zdecydowanych plusów ani minusów. Jeden i drugi poprawnie sprawują się jako przekaźniki ścieżek cyfrowych transmitowanych do zewnętrznych wzmacniaczy z dekoderami. Gorzej, jeśli przyjdzie im przesyłać sygnał audio drogą analogową.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1159 zł

Dystrybutor DSV,http://www.dsv.com.pl

Wymiary 42 x 5,5 x 27,6 cm

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, tryb dźwięku przestrzennego, Disk Navigator, zoom

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, wyjście cyfrowe elektryczne