Pioneer DV-565A

Odtwarzacz Pioneera, kosztujący mniej niż 1600 zŁ, odczytuje płyty SACD i DVD-Audio.

Odtwarzacz Pioneera, kosztujący mniej niż 1600 zŁ, odczytuje płyty SACD i DVD-Audio.

Pioneer DV-565A

Pierwszy multiformatowy odtwarzacz DVD swego czasu został zaprezentowany właśnie przez Pioneera. Od tego momentu minęło wiele miesięcy, a doczekaliśmy się równie uniwersalnego modelu w kategorii urządzeń w średniej kategorii cenowej. 565A czyta dosłownie wszystko. Dwu- i wielokanałowe nagrania DVD-Audio oraz SACD. Wyposażono go we wbudowane dekodery DD 5.1 i DTS. Urządzenie, jak wszystkie odtwarzacze Pioneera nowej serii, ma bardzo niską obudowę. Prezentuje się ona dość skromnie, na przednim panelu umieszczono niewiele przycisków.

Pioneer DV-565A

Szary prostokątny sterownik o wzorowej ergonomii. Wadą są ścieralne nadruki z symbolami funkcji na gumowych guzikach.

Wśród formatów "komputerowych" Pioneer rozpoznaje płyty z plikami MP3 i zdjęciami JPEG. Dbałość o szczegóły techniczne jest w tym modelu Pioneera zaskakująca. Układy analogowe otrzymały własne układy stabilizacji zasilania. Bardzo rozbudowana jest sekcja wizyjna. Procesor wideo realizuje funkcję progresywnego skanowania, która jest osiągalna po podłączeniu do odtwarzacza wyświetlacza ze złączami komponentowymi. Niestety, obraz bez przeplotu jest dostępny jedynie dla materiału NTSC. Mamy nadzieję, że nowe oprogramowanie sterujące pozwoli odtwarzaczowi pokazać pełnię swoich możliwości także z nagraniami w systemie PAL.

Od strony użytkowej Pioneer nie zaskakuje niczym nowatorskim. Czytelny i intuicyjny w obsłudze interfejs oparty na grafice wysokiej rozdzielczości znamy już z wcześniejszych modeli. Do konfiguracji urządzenia można mieć jedno zastrzeżenie - brak klawisza, który pozwalałby na przełączanie trybu odtwarzania nagrań SACD z 2-kanalowego na multichannel. Aby dokonać takiej zmiany, należy wejść do menu ekranowego, co w momencie, gdy słuchamy wyłącznie muzyki, jest bardzo niewygodne. Jak zwykle japoński producent pozwala użytkownikowi na daleko idącą ingerencję w charakterystykę prezentacji obrazu. Gdy dokonamy już odpowiednich regulacji, możemy je zapamiętać w trzech komórkach pamięci.

Obraz jest znakomity. Ostry, z ciepłymi przyjemnymi w odbiorze barwami. Bardzo dobrze prezentuje się czerń - głęboka i zróżnicowana. Brzmieniowo odtwarzacz nie zachwyca. Dźwięk jest nieco za suchy, mało porywający. 565A gra poprawnie, równo, dysponuje silnym dolnym pasmem.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1599 zł

Dystrybutor DSVhttp://www.dsv.com.pl

Wymiary 42 x 5,5 x 28,3 cm

Waga 2,5 kg

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, JPEG, tryb dźwięku przestrzennego, Disk Navigator, zoom, regulacje parametrów obrazu, SACD, DVD-Audio

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, wyjście cyfrowe elektryczne i optyczne, komponent