Pioneer DVR-A06

Lepiej późno, niż wcale - dwuformatowa nagrywarka Pioneera wreszcie trafiła do naszego laboratorium.

Lepiej późno, niż wcale - dwuformatowa nagrywarka Pioneera wreszcie trafiła do naszego laboratorium.

Model DVR-A06 dostępny jest już od kilku miesięcy, wcześniej jednak nie miał szczęścia w naszych testach. Pierwsze napędy nie sprawiały się dobrze, więc poczekaliśmy na poprawione wersje urządzenia, a właściwie jego firmware'u. Dziś, kiedy publikujemy wyniki testów Pioneera z oprogramowaniem 1.07, na rynek wchodzi już następca o symbolu DVR-A07, umożliwiający zapis z szybkością 8x/4x na nośnikach R/RW obu formatów i oferujący większą prędkość w przypadku CD-R/RW. Jako nagrywarka CD-RW DVR-A06 jest bowiem już przestarzałym urządzeniem 16/10/32, mocno odstającym od konkurencji: w stosunku do leciwego DVR-A05 dodano tylko obsługę "plusów" i nieznacznie przyspieszono zapis CD-RW.

W ogonie konkurencji

Pioneer DVR-A06

Pioneer DVR-A06

Słabe parametry obsługi formatu CD w napędzie Pioneera znalazły odbicie w wynikach testów. DVR-A06 uzyskał rezultaty niemal identyczne z tymi, jakimi może pochwalić się Teac DV-W50DK, jednak są to słabe osiągi w porównaniu do nowszych modeli np. firmy Lite-On.

W nagrywaniu nośników DVD±R Pioneer ustępował dość wyraźnie innym modelom z zapisem 4x, podobnie jak w kopiowaniu na płyty +RW. Natomiast bardzo dobrze wypadł w testach kopiowania na płyty -RW, choć i tak zadania wykonywał nieznacznie wolniej niż poprzednik-rekordzista.

Dziś DVR-A06 to już raczej historia, tym bardziej, że nie jest napędem szczególnie atrakcyjnym cenowo. Warto jednak zauważyć, iż w pakiecie oprócz drobiazgów w postaci czystych nośników DVD firmy Maxell znajdziesz aż dwie aplikacje do edycji wideo: Pinnacle Expression oraz bardziej zaawansowaną Pinnacle Studio 8.6SE.

Informacje Komputronik, tel. (61) 8359400,http://www.komputronik.pl

Cena 795 zł